Faza zasadnicza w ramach PGE Dywizji Mistrzowskiej dobiegła końca. W podanym etapie najlepszym składem okazało się Illuminar Gaming, które w ostatnim pojedynku pokonało MAD DOG'S PACT.

Ostatni dzień siódmego tygodnia Polskiej Ligi Esportowej – PGE Dywizji Mistrzowskiej rozpoczęliśmy od starcia z udziałem Wisły All iN! Games Kraków Izako Boars. Biała Gwiazda weszła w potyczkę zdecydowanie lepiej gładko wygrywając Dusta2 – 16:7. Dziki odpowiedziały natomiast po zaciętych zmaganiach na Trainie – 16:13 i w efekcie potrzebny był jeszcze pojedynek na Nuke'u. Podczas decydującej lokacji otrzymaliśmy powtórkę D2, czyli pewny triumf podopiecznych Mariusza „loord” Cybulskiego nad IB – 16:7.

Po wspomnianym spotkaniu Wisła Kraków wskoczyła na fotel lidera tabeli, lecz długo na nim nie posiedziała. Illuminar Gaming było bowiem tak dobrze dysponowane, że bez większych kłopotów pokonało MAD DOG'S PACT – 16:6 na Duście2 i 16:11 na Vertigo. Tym samym to właśnie grono Dominika „GruBy” Świderskiego zostało TOP 1 fazy zasadniczej. Warto podkreślić, że dla chłopaków PLE jest pożegnalnym występem pod banderą iHG, ponieważ organizacja wcześniej podjęła decyzję o zakończeniu współpracy.

W trzecim meczu, który był zwieńczeniem tego etapu rozgrywek, na serwerze zameldowali się reprezentanci Pompa Teamu Honoris. Zespół Wiktora „TaZ” Wojtasa dobrze wiedział, że aby przejść do play-offów potrzebuje tego zwycięstwa, dlatego dał z siebie wszystko i ostatecznie osiągnął cel zamykając rywalizację wynikiem 2:0 – 16:9 na Trainie i 16:14 na Nuke'u.

Poniżej przedstawiamy zatem sześć ekip, które zobaczymy w kolejnej części zawodów:

  1. Poland Illuminar Gaming
  2. Poland Wisła All iN! Games Kraków
  3. Poland MAD DOG'S PACT
  4. Poland Izako Boars
  5. Poland Honoris
  6. Poland AVEZ