Według polish leaks reprezentanci iHG otrzymali bezpośrednie zaproszenie na DreamHack Open Sevilla. Jeżeli pogłoski okażą się być prawdą, nasi rodacy staną przed szansą zdobycia pucharu w połowie ostatniego miesiąca roku.

Podopieczni IMD nie tak dawno mieli okazję zadebiutować na wydarzeniu organizowanym przez wspomnianą firmę w Atlancie. Niestety – mimo całkiem solidnej gry nie udało im się wyjść z grupy i powalczyć w play-offach o jak najwyższą lokatę. W decydującym starciu o awans do fazy pucharowej ulegli Sprout po niesamowicie wyrównanym spotkaniu.

Polacy wrócili zatem do rodzimego kraju w niezbyt dobrych humorach i od razu udali się na zgrupowanie do EPC, aby dalej szlifować swoją grę. Illuminar w teorii szykowało się jedynie pod finały ESL Mistrzostw Polski, lecz jeśli wpis polish leaks na Twitterze okaże się być prawdziwy, impreza w ESL Arenie nie będzie ostatnim LAN-em, na którym wystąpi w tym sezonie.

DreamHack Open Sevilla odbędzie się 13-15 grudnia, a jego pula nagród wyniesie $100 000. Jak na razie na liście uczestników nie widzimy wielu formacji. Jest tylko BIG Movistar Riders, ale zapewne niebawem wolne sześć slotów zostanie wypełnione.

Co ciekawe – iHG próbowało dostać się na DH Open rozgrywany w hiszpańskim mieście z zamkniętych kwalifikacji, aczkolwiek odnieśli w nich porażkę. Wydawało się zatem, że nie zobaczymy polskiego akcentu w stolicy Andaluzji, a tu proszę… twórca turnieju najwidoczniej zdecydował, że chce zobaczyć Illuminar Gaming znowu w akcji.