Dziś Mateusz „Sówek” Kowalczyk za pomocą Twittera zabrał głos w sprawie planów Illuminar na najbliższe tygodnie. Okazało się, że dywizja CS:GO nie wystąpi w 5. odsłonie Eden Arena Malta Vibes. Woli zrobić sobie przerwę od rywalizacji i zaczekać na powrót Pawła „reatz” Jańczaka.

W okolicach połowy lipca Paweł „reatz” Jańczak jasno zakomunikował, że potrzebuje kilku tygodni urlopu. Wtedy również dowiedzieliśmy się, że tymczasowo lukę po nim wypełni Karol „rallen” Rodowicz. To właśnie z polskim hulkiem iHG udało się triumfować w Eden Arena Malta Vibes 3 oraz dojść do ćwierćfinału Eden Arena Malta Vibes 4.

Na tym jednak skończyła się wspólna droga rallena Illuminar Gaming. W następnym turnieju, którym było Nine to Five 2 podopieczni Adriana „IMD” Piepera wystąpili z Tomaszem „phr” Wójcikiem. Niestety rezultaty phrem nie wyglądały już tak kolorowo. Nasi rodacy przegrali trzy mecze z rzędu i pożegnali się z zawodami.

Teoretycznie teraz powinni mieć szansę na poprawienie się podczas Eden Arena Malta Vibes 5, ale jak się okazało – zespół zrezygnował z udziału w tych rozgrywkach, o czym na Twitterze poinformował Mateusz „Sówek” Kowalczyk. Powód? Chłopaki po prostu woleli udać się na przerwę, po której najprawdopodobniej wrócą do akcji w podstawowym składzie – razem z reatzem, który pewnie powoli nabiera coraz większego głodu rywalizacji.