Heroic notuje niespodziewaną porażkę na start IEM Winter. Duńczycy sensacyjnie ulegli GODSENT i o awans do play-offów powalczą w drabince przegranych, podobnie jak FaZe, które okazało się gorsze od BIG.

GODSENT, które kilka dni temu wywalczyło sobie awans do fazy grupowej ESL Pro League idzie jak burza. W swoim pierwszym spotkaniu na IEM Winter Brazylijczycy sensacyjnie pokonali Heroic. Duński zespół o awans do play-offów IEM-a będzie więc musiał walczyć w drabince przegranych, gdzie już jutro stawi czoło FaZe.

Zespół Twistzza także rozpoczyna zmagania na IEM Winter od falstartu. FaZe w pierwszym meczu grupowym uległo BIG. Zawodnicy Berlin International Gaming wytrzymali presję i pomimo noża na gardle, doprowadzili do dogrywki, w której później  triumfowali. Kolejnym rywalem ekipy syrsoNa będzie GODSENT.

Jeszcze dziś poznamy pierwsze dwie drużyny, które pożegnają się z IEM Winter już po pierwszym dniu rozgrywek. O pozostanie w turnieju powalczy Astralis MOUZ, TYLOO oraz OG. Zespół Polaka stawi czoło jedynej azjatyckiej formacji w Sztokholmie, natomiast Duńczycy zmierzą się z Myszkami.

Wyniki meczów:

GOSENT 16:13 Heroic – Mirage

FaZe 17:19  BIG – Mirage