Po jednym dniu przerwy w rozgrywkach IEM Sydney, przyszła pora na półfinały. W pierwszym SK pokonało gładko 2:0 OpTic, a w drugim mieliśmy trzy mapy, z których zwycięsko wyszło FaZe.

Kiedy rozgrywki grupowe dobiegły końca, wiedzieliśmy, że na turnieju pozostały tylko cztery ekipy, które walczą o najwyższe cele. Na scenę główną wyszło:

• United States OpTic
  • Brazil SK
  • Denmark Astralis
  • European Union FaZe

Wyżej wymieniona czwórka została podzielona na dwie pary. Pierwszy półfinał rozegrał się między OpTic a SK. Można powiedzieć, że faworyt w tym spotkaniu był jeden i udowodnił on swoją jakość. Brazylijczycy bez najmniejszych problemów zniszczyli swoich enemy. Wszystko zaczęło się od Traina, którego co ciekawe wybrało sobie OpTic. Nie był to jednak dobry pick mapy, gdyż SK czuło się na niej “jak ryba w wodzie”. Zdobywali punkt za punktem, a OG nie miało żadnego planu, aby powstrzymać tak zmotywowaną drużynę FalleN’a. Brazylijska formacja wygrała pierwszą połowę wynikiem 14:1. W drugiej za wiele się nie zmieniło – dwa szybkie punkty na konto SK i takim sposobem coldzera i spółka wyszli na prowadzenie.

• Train Brazil SK 16:1 United States OpTic

Po tym jak SK Gaming zniszczyło rywali 16:1 na ich mapie, przyszła pora na wybór Brazylijczyków – Overpass. Nie ma jednak wątpliwości, że to po prostu nie był dzień OpTic. Ponownie dali się zdominować, a po pierwszej połowie, którą Brazylijczycy wygrali 11:4, chyba sami wiedzieli, że tutaj już nic złego nie może się stać. Kiedy doszło do zmiany stron OpTic starało się coś w swojej grze zmienić i zaskoczyć, ale SK miało zbyt dużą zaliczkę, która dała im znaczną swobodę. Dążyli do celu i udało się dokończyć dzieło zniszczenia. Dla OG był to koszmar, natomiast dla drużyny z Brazylii wyglądało to jak autostrada do Wielkiego Finału. SK zostało pierwszym finalistą IEM Sydney.

• Overpass Brazil SK 16:7 United States OpTic

Następnie przeszliśmy do drugiego pojedynku, który rozgrywał się między Astralis a FaZe. Znamy obie drużyny bardzo dobrze, ponieważ ostatnie tygodnie należały właśnie do nich. Podczas finału Intel Extreme Masters Katowice oglądaliśmy starcie z ich udziałem i dokładnie to samo miało miejsce w Kijowie na Finałach SL i-League Season 3. Dzisiejszy mecz prezentował się równie dobrze, jak te poprzednie. Co prawda był to półfinał, a nie najważniejszy mecz na zawodach, ale mimo wszystko walka była bardzo zacięta. Pierwszą mapę wybrało Astralis i był to Cobblestone. W fazie grupowej pokonali na nim FaZe 16:7. Dziś przebieg wydarzeń wyglądał nieco inaczej. To karrigan i spółka dyktowali warunki, zwłaszcza na pierwszej połowie, która zakończyła się ich prowadzeniem – 12:3. Po zmianie stron zobaczyliśmy jednak zupełnie inne Astralis. Duńczycy wzięli się do roboty, a ich enemy popełniali zbyt wiele błędów, przez co wynik robił się coraz bliższy. W końcówce jednak zimną krew zachowało FaZe i to oni mogli cieszyć się prowadzeniem 1:0.

• Cobblestone European Union FaZe 16:13 Denmark Astralis

Długo jednak nie posiedzieli w dobrym humorze. Ich wyborem był Nuke, a na nim walka od samego początku wyglądała bardzo równo. Duńczycy zwyciężyli pierwszą połowę wynikiem 8:7, a po zmianie stron o wiele lepiej zaczęli od swoich rywali. Wypracowali sobie przewagę, przez co FaZe miało sporo do odrabiania. Kiedy NiKo i spółka zbliżali się do Astralis, Xyp9x popisał się wielkimi umiejętnościami i “uciął skrzydła” enemy, wygrywając clutcha 1 vs. 4. Ta akcja zrobiła na publiczności ogromne wrażenie oraz zamknęła mapę, co oznaczało remis 1:1.

• Nuke European Union FaZe 11:16 Denmark Astralis

Mapą decydującą był Train. Obie formacje znaliśmy z dobrej gry na nim. Tutaj jednak zdecydowanie większą kontrolę nad półfinałem złapało FaZe. Po trudniejszej stronie terrorystów, wygrali połowę 9:6 i byli bliżej finału, niż Astralis. Duńczycy musieli się obudzić, tak jak na Cobble'u, ale enemy na to nie pozwolili. Od początku, do końca Traina widzieliśmy popis jednej formacji – FaZe. To właśnie oni będą jutro rywalem SK Gaming w Wielkim Finale IEM Sydney.

• Train European Union FaZe 16:9 Denmark Astralis

Wielki Finał już jutro o godzinie 7:00Brazil SK Gaming vs. European Union FaZe Clan [BO5]