Pierwszy przystanek dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, który będzie miał miejsce w Sydney, rozpocznie się już jutro. Przyjrzyjmy się szansom każdej drużyny spośród poszczególnych meczów rundy pierwszej.

Denmark North (1.31) vs (2.88) OpTic Gaming United States

W pierwszym spotkaniu zdecydowanym faworytem jest North, co zresztą potwierdzają kursy. Duński zespół obecnie prowadzi w europejskiej tabeli piątego sezonu ESL Pro League. Pewny awans do zamkniętych playoffów jest tylko potwierdzeniem wysokiej formy Duńczyków. OpTic Gaming pomimo mniej imponujących statystyk, ma ogromne szanse na to, aby zaskoczyć. Trzecie miejsce podczas niedawno zakończonego cs_summit nie jest przypadkiem. Dodatkowo, musimy pamiętać, że mecze rozgrywane są w systemie BO1, który już niejednokrotnie udowadniał nam, jak potrafi być przewrotny.

Brazil SK Gaming (1.08) vs (5.04) Vici Gaming China

SK Gaming bez chwili zastanowienia wyłania się na faworyta tego spotkania. Dwukrotni zwycięzcy turnieju rangi major przeszli niedawno niewielkie zmiany w zespole. Lincolna „fnx” Lau zamienił Joao „felps” Vasconcellos. Chwilowy spadek formy był najpewniej wynikiem rotacji w składzie. Obecnie możemy jednak mówić o powrocie SK na szczyt, czego dowodem jest tryumf podczas cs_summit. Mało tego, SK prowadzi w amerykańskiej części ESL Pro League Season 5. ViCi Gaming jest w czołówce chińskich zespołów. Wprawdzie szanse tej formacji na zwycięstwo są małe, jednak pamiętajmy, że Chińczyków zazwyczaj odznacza całkowicie odmienny – od „zachodniego” – styl gry. Ta nieprzewidywalność już raz okazała się być zgubna dla SK. Jak będzie tym razem?

Denmark Astralis (1.03) vs (7.3) Chiefs eSports Club Australia

Tutaj nie ma żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości, kto wygra to starcie. Astralis wspólnie z FaZe walczy obecnie o tytuł najlepszego zespołu na świecie. Duńczycy pierwszą połowę tego roku mają niesamowicie udaną. Tryumf podczas ELEAGUE Major 2017, wygrana IEM w Katowicach… Duńska formacja wciąż jest na fali wznoszącej, a jej dotychczasowe osiągnięcia mogą być dopiero początkiem w procesie budowania swoistej legendy CS:GO na skalę Fnatic z 2014 i 2015 roku. Chiefs eSports Club zakwalifikowało się w ramach eliminacji prowadzonych w Australii i Oceanii. Poza Renegades, Chiefs jest jedynym zespołem z tamtego regionu. Drużyna, która gości na stosunkowo małych turniejach, nie powinna mieć szans na stawienie czoła Astralis. Mimo wszystko, sama możliwość grania podczas IEM Sydney jest już z pewnością ogromnym sukcesem.

European Union FaZe Clan (1.16) vs (4.02) Renegades Australia

Poza spotkaniem North z OpTic, mecz FaZe Clan Renegades wydaje się być kolejnym, który ma duże szanse na dostarczenie widzom sporych emocji. Oczywistym jest, że to właśnie FaZe Clan ma wątpliwy komfort bycia faworytem. Na ostatnich ważniejszych turniejach, ekipa Finn „karrigan” Andersena zawsze plasowała się w ścisłej czołówce. Drugie miejsce w Katowicach, rewanż na Astralis Kijowie podczas Wielkiego Finału StarLadder i-League StarSeries, są dowodem na wyśmienitą formę tego składu. Dołączenie Nikoli „NiKo” Kovača było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Renegades czeka trudne zadanie. Australijska formacja, która na co dzień mierzy się w amerykańskich gałęziach ESL Pro League oraz ECS Season 3, nie ma na koncie jakiś szczególnych osiągnięć. Można by rzecz, że Renegades jest za słabe, aby konkurować na najwyższym poziomie, ale też za mocne, aby spaść z niego do niższych lig. Mimo to, pamiętajmy że Renegades gra u siebie, a to niewątpliwy atut.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie możliwość wytypowania wyniku każdego spotkania podczas Intel Extreme Masters Season XII Sydney. Podane w artykule kursy zostały zaczerpnięte z tego źródła.