Wczoraj ESL ogłosił, że od czerwca w każdych wydarzeniach z ESL Pro Tour będziemy obserwować nową mapę – Ancient. Pierwszym turniejem z tą lokacją w puli będzie IEM Summer.

Nie ulega wątpliwości, że od dłuższego czasu czekaliśmy na jakieś odświeżenie profesjonalnej sceny CS:GO. Twórca gry postanowił zatem dokonać zmiany w puli map turniejowych. Usunął z niej Traina, a w jego miejsce dodał Ancienta. Był to niespodziewany ruch, więc w sieci momentalnie powstała masa dyskusji dotyczących tego, czy Valve dobrze zrobiło.

Oczywiście w tej chwili firma odpowiedzialna za CS-a nie cofnie już swojej decyzji. Pozostało pogodzić się z faktem, że niebawem przyjdzie nam obserwować zmagania na kompletnie nowej lokacji, co zresztą powinno być naprawdę interesujące.

ESL wczoraj zakomunikował, że wprowadzi Ancienta do swoich zawodów z serii ESL Pro Tour. Pierwszym wydarzeniem, na którym drużyny będą miały możliwość zmierzyć się na wspomnianym polu rywalizacji będzie IEM Summer 2021, który rozpocznie się 3. czerwca. Na liście uczestników podanych rozgrywek znajdują się m.in. dywizje GambitHeroic Ninjas in Pyjamas, a pula nagród wynosi $250 000.