SK Gaming awansowało do półfinału Intel Extreme Masters w Oakland. Brazylijczycy poradzili sobie z OpTic i pozostają w grze o kolejny tytuł. Ich następnym przeciwnikiem będzie Ninjas in Pyjamas.

0

SK Gaming od początku pierwszej mapy wysoko postawiło poprzeczkę. Zespół ten sięgnął po pistoletówkę, a później poradził sobie także w starciach, gdzie posiadał przewagę wyposażenia. OpTic Gaming zrewanżowało się na pierwszym fullu, ale to wszystko, na co było ich w tamtym momencie stać. Brazylijska formacja przełamała oponenta i spokojnie powiększała prowadzenie lepszej sytuacji ekonomicznej. Kolejna odpowiedź europejskiego składu nadeszła dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 1:7.  Na ich nieszczęście, po chwili powtórzył się scenariusz z natychmiastowym resetem. Od tego momentu mapa ponownie przebiegała pod dyktando ekipy FalleNa. Całkowicie zdominowała ona jej końcówkę i po zdobyciu sześciu ostatnich rund wygrywała 13:2 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto SK Gaming, a wszystkie pięć zabójstw zdobył coldzera. To zwiastowało bardzo szybki koniec Overpassa. Po chwili Brazylijczycy zapewnili sobie aż trzynaście punktów mapowych, a moment później wykorzystali pierwszą szansę i zwyciężyli 16:2.OpTic wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, a clutchem 1 vs 3 popisał się Emil 'Magisk' Reif. Europejczycy zdobyli także potyczki anty force i anty eco, dzięki czemu mieli na koncie więcej punktów, niż na całej pierwszej mapie. SK odpowiedziało na pierwszym fullu, ale po tym nie ponowiło swojego sukcesu, podobnie jak ich rywal na Overpassie. Friberg wraz z kolegami skorzystali z lepszego wyposażenia, co przełożyło się na rezultat 6:1 przed kolejnym przełamaniem. To zwycięstwo pomogło jednak Brazylijczykom wkroczyć na właściwą ścieżkę. Okres świetnej gry defensywnej dał im wyrównanie na poziomie 6:6. Końcówka połowy także została zdominowana przez skład coldzery i tym samym po piętnastu rundach wygrywał on 9:6.

Początek drugiej połowy zmniejszył stratę OpTic do dwóch oczek po skutecznym odbiciu bombsite'u w pistoletówce oraz wygranym starciu anty eco. Pierwszy full również wpadł na ich konto, a to dało remis 9:9. Moment później Europejczycy ponownie odzyskali prowadzenie i odskoczyli na 11:9. Wtedy jednak, podobnie jak w pierwszej połowie, SK Gaming odpowiedziało i dzięki temu jednemu zwycięstwu szybko przejęło inicjatywę. Rywal brazylijskiego zespołu znalazł sposób na przełamanie dopiero przy stanie 11:14. Niestety, po chwili spotkał się z rewanżem, co dało ekipie FalleNa trzy rundy meczowe. Dwukrotni zwycięzcy Majora nie kazali długo czekać na zakończenie i błyskawicznie wygrali 16:12.