Wczoraj wieczorem odbyły się ćwierćfinały turnieju Intel Extreme Masters XI – Oakland. Dzięki temu poznaliśmy kolejne dwa zespoły, które pozostały w walce o główną nagrodę $125,000.

W pierwszym spotkaniu zmierzyli się SK Gaming oraz G2. Pierwszą mapą był Nuke, którego wybrali Francuzi. Na tej lokacji zawodnicy G2 zapewne zaskoczyli niejednego widza, gdyż całkowicie zdominowali rozgrywkę. Mimo że zaczęli po teoretycznie trudniej stronie, czyli wcielili się w terrorystów w pierwszej połowie, zakończyli ją wynikiem 10:5. Spotkanie zamknęli popełniając jedynie jeszcze jeden błąd – 16:6. Kolejne dwie mapy należały do SK Gaming. Zarówno wybrany przez nich Train jak i wylosowany Dust2. Na obydwu nie dali już szaleć Francuzom. G2 przegrało Traina 5:16 oraz Dust2 3:16, a całe BO3 wynikiem 1:2. Dzięki temu zwycięstwu SK Gaming awansowało do półfinału IEM Oakland gdzie spotkają się z Astralis.

W drugim ćwierćfinale również uczestniczyli Brazylijczycy, jednak tutaj to Immortals. Zmierzyli się oni z Ninjas in Pyjamas. To spotkanie było bardziej jednostronne niż poprzednie. Szwedzi nie dali pola do popisu swoim rywalom i udało im się zamknąć spotkanie w dwóch mapach. Wygrali Dusta2, którego sami wybrali, wynikiem 16:9. Na lokacji wytypowanej przez Brazylijczyków poszło im paradoksalnie lepiej, gdyż pokonali swoich rywali do 4.

Dzięki tym meczom znamy pary półfinałowe, a przedstawiają się następująco:

  • 19:00 – Denmark Astralis vs. Brazil SK Gaming
  • 22:50 – European Union FaZe Clan vs. Sweden Ninjas in Pyjamas

Finał turnieju IEM Oakland odbędzie się jutro o 2:50, czyli bezpośrednio po półfinałach.