Ninjas in Pyjamas zwycięża turniej Intel Extreme Masters XI Oakland pokonując w finale SK Gaming. Dzięki temu zawodnicy wzbogacają się o $125,000!

Szwedzi aby znaleźć się w finale, musieli pokonać FaZe Clan. Europejska drużyna pokazała się z niesamowicie dobrej strony w fazie grupowej, gdzie nie zaliczyli ani jednej przegranej. Zespół pod przewodnictwem karrigana pokonał wtedy również Szwedów wynikiem 16:5. Tym razem NiP przygotowało się lepiej. Wygrali spotkanie z FaZe wynikiem 2:1 po bardzo wyrównanej walce.

W finale spotkali się z Brazylijczykami z SK Gaming. Mecz zaczął się od Traina, gdzie SK całkowicie zdominowało swoich przeciwników. Jest to ich zdecydowanie najlepsza mapa, na której zwycięstwo mają niemalże pewne. Pokonali Szwedów na tej lokacji bardzo wysokim wynikiem 16:4. Kolejne dwie mapy należały do Nindży. Ich wyborem okazał się Cache, na którym do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Mimo odrabiania wyniku przez Brazylijczyków, Ninjas in  Pyjamas zamknęło tę mapę bliskim wynikiem 16:14. Mecz rozstrzygnął się na Cobblestonie. Szwedzi są znani z niesamowitej gry taktycznej na tej lokacji. Ponownie wypracowali sobie prowadzenie w pierwszej połowie, a w drugiej zawodnicy SK Gaming nadrabiali i powracali do spotkania. Jednak znów „Nindże w piżamach” okazały się lepsze, wygrywając tę mapę 16:14, a cały mecz 2:1.