Gambit Esport pokonało w swoim ostatnim spotkaniu Renegades, dzięki czemu awansowali do kolejnej fazy turnieju kosztem australijskiej formacji.

600px-renegades

Australia Renegades

9

Faza grupowa
IEM Oakland

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Inferno.

gambit_esports

Gambit Esport Kazakhstan

16

Przebieg spotkania

Stawka tego spotkania była prosta. Zwycięzca przechodzi dalej, przegrany odpada. Z racji tego, że obie drużyny były blisko siebie w tabeli, to sytuacja w innych spotkaniach nie mogła wpłynąć na losy obu tych drużyn. Po raz pierwszy te zespoły spotkały się ze sobą na Inferno, przez co ciężko było przewidywać, kto wyjdzie z tego starcia obronną ręką. Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznego ataku Gambit, który pozwolił im zdobyć pierwszy punkt. Renegades z racji tego, że zaczęło spotkanie po stronie broniącej, to musiało się wstrzymać z zakupem lepszej broni, aż do rundy numer cztery. Australijczycy po zakupie karabinów zdołali zdobyć dwa punkty, głównie za sprawą dobrej gry AZR, który miał za zadanie zdobywać otwierające zabójstwa. Niestety dla nich w obu tych rundach rywale zdołali podłożyć bombę, przez co sytuacja ekonomiczna Gambit w dalszym ciągu wyglądała dobrze i to właśnie oni po chwili odzyskali kontrolę nad przebiegiem spotkania po wygraniu rundy, która kompletnie zrujnowała ekonomie Renegades. Swoje trzy grosze dołożył mou, który w ósmej rundzie popisał się trzema zabójstwami z AWP, które jeszcze mocniej pogorszyły stan konta drużyny z Australii. Renegades podźwignęło się po raz kolejny za sprawą zabójstw otwierających AZR, jednak już dwie rundy później Hobbit kompletnie ich rozbił, zdobywając cztery zabójstwa i niszcząc ich ekonomie. Australijczycy już do końca pierwszej połowy nie zdołało się podnieść, kończąc swoją grę po stronie broniącej z zaledwie trzema punktami na swoim koncie.

Po stronie atakującej Renegades przystąpiło do odrabiania strat. Najpierw wygrali rundę pistoletową po trzech zabójstwach Niftyego. Chwilę później ten sam gracz zdobył cztery zabójstwa, które pozbawiły Gambit nadziei na wygranie rundy eco. Renegades wykorzystywało brak snajpera po stronie przeciwnej i starało się atakować szybko i zdecydowanie. To pozwoliło zdobyć im aż sześć rund pod rząd, a Gambit postawiło w ciężkiej sytuacji. Na kłopoty drużynie zza naszej wschodniej granicy ruszył Dosia, który przy stanie 13-9 zdobył trzy zabójstwa, które pozbawiły pieniędzy i nadziei zawodników Renegades. Spotkanie zakończył mou, zdobywając trzy efektowne zabójstwa przy pomocy AWP. Gambit ostatecznie zmagania grupowe zakończyło na trzeciej lokacie i już dzisiaj zmierzą się z Cloud9.