Drugi dzień Intel Extreme Masters Oakland był przeznaczony na rozgrywki grupy B. Wyłoniono 3 zespoły, które zagrają w fazie pucharowej, a liderem okazało się FaZe Clan.

Ponownie, przez całą noc mogliśmy śledzić aż piętnaście spotkań, mających na celu wyłonienie najlepszych drużyn z koszyka B. Po raz kolejny nie obyło się bez niespodzianek. Dla niektórych może być wynik mousesports, które nie zaliczyło żadnej wygranej na tym turnieju. Oczywiście zajęli ostatnie miejsce w grupie B. Nad nimi uplasowali się kolejno Heroic oraz Cloud9. Obydwie ekipy zakończyły rozgrywki z wynikiem 2-3. Co ciekawe awans Cloud9 zależał od wygranej Ninjas in Pyjamas w meczu z SK Gaming. Dosłownie tak samo wydarzyło się na finałach ESL Pro League, tyle że to awans NiP-u zależał wtedy od Amerykanów.

Najlepszą trójkę otwiera nam właśnie NiP. Jest to ich pierwszy turniej LAN-owy, odkąd pyth wrócił do podstawowego składu. Szwedzi zapewnili sobie wynik 3-2. Zaczęli od gładkiej wygranej z mousesports. Następnie po bardzo wyrównanym meczu na Trainie, pokonali Cloud9. Ulegli FaZe Clanowi na Overpassie, gdzie nie pokazali się z najlepszej strony. Ostatnie zwycięstwo zdobyli dzięki spotkani z Heroic, a drugą przegraną przez mecz z SK Gaming.

Drugie miejsce w tej grupie również zajmują Brazylijczycy, tyle że tym razem to SK Gaming. Również zapewnili sobie wynik 3-2, jednak mogą pochwalić się lepszym od NiPu bilansem wygranych rund. Z wszystkich drużyn ulegli jedynie Heroic oraz FaZe Clan, a na drodze do swojego awansu pokonali Mousesports, Cloud9 oraz Ninjas in Pyjamas.

Zdecydowanie najlepszym zespołem okazał się FaZe Clan, który całkowicie zdominował swoich rywali w grupie B. Zawodnicy nie zaliczyli ani jednej wpadki, dzięki czemu mogą pochwalić się wynikiem 5-0. Jest to zapewne nie lada zaskoczenie, bo o ile są dobrym zespołem, mało kto spodziewał się takiej dominacji z ich strony. Zapewnili sobie tym awans bezpośrednio do półfinału, zaś poprzednie dwie ekipy przeszły do ćwierćfinałów.

Sytuacja w grupie B:

  1. European Union FaZe Clan (5-0, 83/43)
  2. Brazil SK Gaming (3-2 , 72/61)
  3. Sweden Ninjas in Pyjamas (3-2, 62/62)
  4. United States Cloud9 (2-3, 73/73)
  5. Denmark Heroic (2-3, 55/72)
  6. European Union mousesports (0-5, 46/80)