Kolejna drużyna cieszy się z awansu do półfinału IEM Major Rio 2022. Mowa o Heroic, które triumfowało nad Spirit po dwóch rozegranych mapach.

  • Denmark Heroic 2:0 Russian Federation Spirit

Trzeci ćwierćfinał IEM Major Rio 2022, w którym do akcji wkroczyli reprezentanci Heroic oraz Spirit rozpoczął się na Vertigo. Skład prowadzony przez Leonida „chopper” Vishnyakova zaliczył całkiem niezłe wejście w rywalizację, natomiast od momentu, w którym Duńczycy sięgnęli po pełne wyposażenie, ofensywa przestała działać. Zdarzały się tylko przebłyski, których efektem był niekorzystny rezultat 5:10. Po zmianie stron podopieczni Sergeya „hally” Shavayeva chcieli odwrócić losy meczu, ale duńska formacja na to nie pozwoliła. Szybko poszła po zwycięstwo – 16:8.

Zdecydowanie dłuższe okazały się zmagania na Overpassie, choć pierwsza połowa na to nie wskazywała. Heroic znowu bowiem wypracowało sobie solidne prowadzenie 10:5 i tym razem dokonało tego w ataku. Następnie znalazło się w defensywie, w której pojawiły się problemy. Wynikały one oczywiście z walecznej postawy Spirit, które nie odpuszczało i robiło wszystko, żeby przenieść się na trzecią lokację. Koniec końców jednak René „TeSeS” Madsen i spółka odzyskali inicjatywę i w 30. rundzie zamknęli widowisko unikając dogrywek oraz starcia na Nuke'u.

Przypominamy, że w półfinałach, do których awansowało Heroic jest jeszcze jedno wolne miejsce. Zajmie je FURIA lub NAVI, a spotkanie z ich udziałem wystartuje dziś o 21:45!