Znamy już pierwszego uczestnika jutrzejszego finału IEM Major Rio 2022. W półfinale rozgrywanym między MOUZ a Outsiders zwyciężyła ekipa Jame'a!

  • European Union MOUZ 1:2 Russian Federation Outsiders

MOUZ rozpoczęło półfinałowe spotkanie na swojej mapie, czyli Anciencie. Mimo, że na start zgarnęło pistoletówkę i trzy kolejne odsłony, to nie rozpędziło się na dobre w ofensywie. Szybko inicjatywa wylądowała po stronie podopiecznych Dastana „dastan” Aqbaeva, którzy solidnie się bronili i w efekcie po 15. rundach prowadzili 10:5. W drugiej części Myszy walczyły, natomiast Outsiders ciągle trzymało kontrolę nad potyczką, którą ostatecznie wygrali 16:10.

Formacja Dzhamiego „Jame” Aliego na Overpassie stanęła zatem przed pierwszą szansą na awans do finału. W połowie numer jeden osiągnęła 6 oczek, z których błyskawicznie zrobiła 9 i tym samym wyrównała w meczu. Następnie odskoczyła przeciwnikowi z wynikiem – między innymi dzięki świetnej dyspozycji Jame'a, lecz w samej końcówce się zablokowało. MOUZ jakimś cudem podniosło się po przegranym starciu trzech na jednego i wyszarpało tę mapę – 16:14.

Doszło więc do Inferno, które często jako zwieńczenie serii bywa zacięte. W tym przypadku jednak był to zdominowany pojedynek. Outsiders w CT wypracowało rezultat 9:6, a później atakując zamknęło zmagania oddając rywalowi zaledwie jedną rundę – 16:7.