Outsiders kontra fnatic to mecz, który otworzył fazę pucharową IEM Major Rio 2022. Zakończył się jednak dość szybko, bowiem drużyna prowadzona przez Jame'a w pewnym stylu triumfowała nad rywalem.

  • European Union fnatic 0:2 Russian Federation Outsiders

Ćwierćfinał IEM Major Rio 2022 z udziałem fnatic oraz Outsiders ruszył na Inferno. Była to mapa wybrana przez zespół Williama „mezii” Merrimana, który w ofensywie nie zaprezentował za wiele. Zgarnął zaledwie 5 punktów. Grę po CT rozpoczął od kilku udanych rund, natomiast formacja Dzhamiego „Jame” Aliego szybko doszła do głosu. Wystarczyło jej pełne wyposażenie, aby przejąć inicjatywę i nie oddać jej do samego końca. Rywalizację zamknęła rezultatem 16:11.

Freddy „KRIMZ” Johansson i spółka znaleźli się zatem w trudnej sytuacji. Musieli doprowadzić do remisu na Mirage'u, czyli lokacji przeciwnika. Podopieczni Dastana „dastan” Aqbaeva ponownie wyglądali solidnie. Grając w ataku osiągnęli prowadzenie 9:6, a następnie przenieśli się do defensywy, w której szybko dopięli swego zwyciężając 16:8.

Outsiders po świetnym występie w pierwszej odsłonie play-offów zameldowało się w półfinale. W sobotę zmierzy się w nim z wygranym pojedynku Cloud9 vs. MOUZ, który odbędzie się jeszcze dziś o godzinie 21:30.