Ruszył drugi dzień fazy legend podczas Majora rozgrywanego w Rio. W pierwszych potyczkach nie obyło się bez niespodzianek – Liquid pokonało NAVI, a MOUZ poradziło sobie z Vitality

  • Ukraine NAVI 14:16 United States Liquid

Pojedynek z udziałem Natus Vincere oraz Teamu Liquid miał miejsce na Anciencie. Pierwsza z wymienionych ekip perfekcyjnie wykorzystała możliwości, które daje strona CT na podanej mapie. Wypracowała sobie solidną zaliczkę w postaci wyniku 12:3, natomiast jak się okazało – nie potrafiła dopiąć swego w ataku. Zespół Jonathana „EliGE” Jablonowskiego popisał się pięknym powrotem i ostatecznie wygrał 16:14. W efekcie Liquid posiada bilans 2/1 i jest o krok od fazy pucharowej.

  • European Union MOUZ 19:17 European Union Vitality

W tym spotkaniu mieliśmy różne etapy. Najpierw dominowało Vitality będąc w ofensywie. Zgarniało punkt za punktem aż doszło do rezultatu 7:0. Następnie obserwowaliśmy przebudzenie MOUZ, które wyrównało, a po chwili nawet odskoczyło przeciwnikowi na parę rund. W dalszej części meczu ponownie do głosu doszło grono Mathieu „ZywOo” Herbauta, które dzięki świetnej postawie w obronie stanęło przed szansą zwyciężenia rywalizacji. Podopieczni Dennisa „sycrone” Nielsena nie pozwolili jednak, aby potyczka się zakończyła i wywalczyli dogrywkę. W niej to oni triumfowali nad rywalem – 19:17!

Za moment wystartują kolejne zmagania. Poniżej przedstawiamy pary, które zameldują się na serwerze.

  • 16:40 Russian Federation Spirit vs. Russian Federation Outsiders
  • 16:50 European Union ENCE vs. European Union fnatic