Wczoraj Bad News Eagles sprawiło wielką niespodziankę eliminując FaZe z Majora w Rio. Dziś już nie było w stanie zaskoczyć kolejnego faworyta. NAVI było dużo lepsze na serwerze i to właśnie formacja s1mpla dalej liczy się w walce o fazę pucharową.

  • Ukraine NAVI 2:0 Bad News Eagles

Ancient był pierwszą mapą w pojedynku. Wybrało go Bad News Eagles, które tym samym musiało rozpocząć rywalizację w ofensywie. Atak w ich wykonaniu nie wyglądał zbyt dobrze, a to dlatego, że Natus Vincere praktycznie na nic nie pozwalało. Potwierdza to wynik, którym zakończyła się połowa numer jeden – 12:3 dla ekipy Denisa „electroNic” Sharipova, która w drugiej części szybko zamknęła potyczkę dokładając na swoje konto cztery punkty.

Następnie rozgrywki przeniosły się na Nuke'a, czyli miejsce, w którym NAVI czuje się znakomicie. BNE starało się grać na równi z podopiecznymi Andriiego „B1ad3” Horodenskyiego i szło im to całkiem nieźle, ale do czasu. Konkretnie do 16. rundy, która otworzyła odsłonę numer dwa. W niej Ilya „Perfecto” Zalutskiy i spółka kompletnie przejęli inicjatywę i błyskawicznie doprowadzili do zwycięstwa 16:9 oraz 2:0 w całej serii.

Natus Vincere wystąpi więc jutro w ramach decydującej rundy systemu szwajcarskiego podczas fazy legend IEM Major Rio 2022. Do akcji wkroczy również MOUZ, które przegrało 0:2 z Outsiders i ich aktualny bilans to 2/2.