Brazylijska społeczność ma co świętować. Ich ulubieńcy reprezentujący FURIĘ po trzecim zwycięstwie z rzędu awansowali do fazy pucharowej Majora!

  • Brazil FURIA 2:0 Germany BIG

Seria BO3 między wyżej podanymi drużynami wystartowała na Nuke'u wybranym przez niemiecką dywizję. W pierwszej połowie zespół Johannesa „tabseN” Wodarza grając w ofensywie prezentował się całkiem nieźle. Trzymał kontakt z rywalem broniącym BS-ów i ostatecznie po 15. odsłonach przegrywał zaledwie 6:9. W teorii był to rezultat, z którego można szybko wrócić w CT, ale w praktyce okazało się, że strona broniąca w BIG kompletnie nie działa. FURIA w pewnym stylu poszła po wygraną 16:9.

Po kilku minutach przerwy zmieniła się mapa na Vertigo, ale problemy podopiecznych Fatiha „gob b” Dayika zostały te same. Ponownie nie radzili sobie w defensywie, a Yuri „yuurih” Boian i spółka zgarniali punkt za punktem z małymi potknięciami, które kompletnie nie wpływały na sytuację w meczu. FURIA Esports zagrała tak dobrze w ataku, że meldując się w obronie posiadała wynik 12:3. Z łatwością zamknęła pojedynek 16:6 i tym samym awansowała do play-offów IEM Major Rio 2022!

Przypominamy, że wcześniej slota w fazie pucharowej zdobyło jeszcze Cloud9 – również z bilansem 3/0.