Kibice w Ameryce Południowej muszą odłożyć świętowanie na później – 9z uległo BIG i co za tym idzie wciąż nie jest pewne awansu do fazy Legend.

Uruguay 9z 0:2 BIG Germany

  • Nuke – 4:16
  • Dust2 – 15:19

Wczorajszy dzień nie był specjalnie szczęśliwy dla fanów z Ameryki Łacińskiej. Cloud9 odesłało do domu gospodarzy z Imperial, z kolei 00NATION zanotowało niespodziewaną porażkę w starciu z IHC i również zakończyło swoją przygodę z brazylijskim Majorem. Tamtejsi kibice mieli więc nadzieje, że środowe spotkania okażą się szczęśliwsze dla ich ulubieńców. W końcu o awans do fazy Legend powalczyć miało 9z oraz FURIA. Niestety pierwsza z tych drużyn póki co świętowanie musi odłożyć na później.

9z o awans do fazy Legend powalczyć miało z BIG.  Zespół z Ameryki rozczarował jednak swoich fanów swoją postawą na Nuke’u i bardzo szybko był zmuszony gonić wynik. Na Duście2 gra podopiecznych zakka również długo nie układała się po myśli ekipy budy, mimo to zdołała ona doprowadzić do dogrywki, w której aczkolwiek finalnie odniosła bolesną porażkę, notując tym samym drugą porażkę na Majorze. Berlin International Gaming natomiast dzięki dzisiejszej wygranej zapewniło sobie miejsce w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata.