Wczoraj mogliśmy oglądać trzy mecze o awans, zaś dziś czekają nas same spotkania eliminacyjne. Kto pożegna się z turniejem, a kto otrzyma szansę na Fazę Legend?

Wczoraj nie lada niespodziankę sprawiło AVANGAR, które po zwycięstwie z TYLOO awansowało do kolejnego etapu Majora. Spora część ekspertów skłaniała się w kierunki chińskiej formacji, które wczoraj nie stanęła na wysokości zadania. Jednak nie licząc BnTeTa i spółki tryumfowali faworyci – Team Vitality oraz ENCE i to właśnie ich zobaczymy w walce o występ przed polską publiką.

Dziś czeka nas smutniejszy dzień, lecz nie oznacza to, że będą mu towarzyszyć mniejsze emocje, bynajmniej. Na pierwszy ogień pójdą zawodnicy Ninjas in Pyjamas, którzy będą walczyć o utrzymanie się w turnieju z Vega Squadron. Brzmi znajomo? Powinno. GeT_RiGhT i spółka pod koniec 2016 roku w głównych kwalifikacjach do ELEAGUE Major Atlanta, czyli etapie odpowiadającym obecnej Fazie Pretendentów, zostali wyeliminowani przez rosyjskie Rekiny. Ostatnio mierzyli się na FACEIT Major London 2018 i tym razem Nindże wyszły z pojedynku zwycięsko. Kto okaże się lepszy tym razem?

Następnie zobaczymy pojedynek drużyn, które niegdyś święciły tryumfy, a teraz walczą ze sobą o przetrwanie – fnatic podejmie rękawice G2. Szwedzi po dość udanym turnieju iBUYPOWER Masters 2019 byli stawiani w roli faworyta Fazy Pretendentów, lecz jak pokazały ich występy, fani się przeliczyli. Wraz z Francuzami zaliczyli bardzo rozczarowujące wyniki i dziś jedna z tych ekip pożegna się z marzeniem o awansie.

Dzień zakończy pojedynek międzykontynentalny – Cloud9 podejmie FURIĘ. W Brazylijczykach pokładane były wielkie nadzieje, które prysły wraz z rozpoczęciem się Fazy Pretendentów. Cloud9 dobrze weszło w turniej, jednak każdy kolejny mecz był coraz bardziej rozczarowujący. Trudno więc jednoznacznie wskazać kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko, ponieważ zarówno jedna jak i druga może oczarować jak i zawieść.

Harmonogram dzisiejszych spotkań wygląda następująco:

  • 13:00 – Sweden Ninjas in Pyjamas vs Russian Federation Vega Squadron
  • 16:00 – Sweden fnatic vs France G2
  • 19:30 – United States Cloud9 vs Brazil FURIA

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.