Emil „Magisk” Reif został wyróżniony nagrodą MVP IEM Major Katowice przez HLTV.org oraz betway. Jest to drugi indywidualny tytuł Duńczyka w karierze.

O wyróżnieniu Magiska zadecydowała kapitalna postawa podczas całego turnieju, a przede wszystkim play-offów. W wielkim finale miał on dopiero czwarty rating w drużynie, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę całą fazę pucharową, wynosi on aż 1.37.

Najgroźniejszym rywalem Reifa w wyścigu o tytuł MVP był Andreas „Xyp9x” Højsleth. Oprócz niego, o wyróżnienie walczyli również Nicolai „device” Reedtz, Peter „dupreeh” Rasmussen oraz Aleksandr „s1mple” Kostyliev. Magisk odparł jednak te ataki, a zawdzięcza to między innymi świetnym statystykom. Duńczyk był bowiem w czołowej piątce aż siedmiu statystyk. Jedną z nich jest oczywiście rating, który w całym turnieju wynosił u niego 1.28.

Magisk zdobył drugi tytuł MVP w swojej karierze w drugim turnieju z rzędu. Wcześniej był on najlepszym graczem BLAST Pro Series w Lizbonie, czyli ostatnich rozgrywek w 2018 roku.