Po wczorajszym bardzo długim i bardzo emocjonującym dniu, dziś przyjdzie nam się pożegnać z pierwszymi ekipami. Kto okaże się największym przegranym Majora w Katowicach?

Pierwsze rundy przyniosły nam nie lada zaskoczenia. Jedną z najbardziej niedocenianych ekip było wczoraj TYLOO, które świetnie poradziło sobie z Vitality, a następnie rozgromiło Cloud9. Ich odświeżony skład zdaje się działać jak dobrze naoliwiona maszyna, a to może być zasługa nowego szkoleniowca – Ivana „Johnta” Shevtsova, który wcześniej współpracował m.in. z HellRaisers i FlipSid3 Tactics.

Na szczycie tabeli oprócz Chińczyków znaleźli się zawodnicy Renegades, również dość niespodziewanie. Australijska drużyna nie miała wczoraj problemów w spotkaniu z AVANGAR, aby następnie po wyrównanym meczu rozprawić się z Ninjas in Pyjamas. Dziś staną przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ na ich drodze do błyskawicznego awansu stanęło ENCE.

O ile pozytywnych aspektów możemy doszukiwać się w wielu ekipach, tak najbardziej rozczarowującą drużyną było zdecydowanie fnatic. Szwedzi zazwyczaj dobrze radzili sobie na katowickich turniejach, jednak ich wczorajsza gra pozostawiała wiele do życzenia. W inauguracyjnym pojedynku nie poradzili sobie z ViCi Gaming, a następnie polegli na Winstrike – dwa zespoły, które przez wielu stawiane były w pozycji najsłabszych spośród Pretendentów. JW i spółka muszą wstać z kolan, bo wciąż mają szansę na awans. Jeżeli sięgniemy pamięcią do ELEAGUE Major Boston 2018 to Cloud9, które ostatecznie podniosło puchar, rozpoczęło swoje występy od dwóch porażek.

Czwartek, 14 lutego:

  • 13:00 – France G2 Esports vs Kazakhstan AVANGAR
  • 13:00 – France Vitality vs Russian Federation Vega Squadron
  • 14:10 – United States Cloud9 vs China ViCi Gaming
  • 14:10 – Sweden Ninjas in Pyjamas vs Russian Federation Winstrike
  • 15:20 – Finland ENCE vs Australia Renegades
  • 15:20 – Sweden fnatic vs Australia Grayhound
  • 18:50 – United States NRG vs China TYLOO
  • 18:50 – Russian Federation Spirit vs Brazil FURIA

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.