Pierwszego dnia Fazy Legend rozegrano dwie rundy formatu szwajcarskiego. Oznacza to, że dziś pożegnamy się z pierwszymi dwoma ekipami oraz poznamy szczęśliwców, którzy awansują bez przegranej.

Każda z drużyn rozegrała wczoraj dwa spotkania i jak zwykle nie obyło się bez niespodzianek. Niektóre drużyny stawiane w roli faworytów zawiodły, zaś inne pozytywnie zaskoczyły. Na szczególną uwagę zasłużyła ekipa Renegades, która awansowała z Fazy Pretendentów nie przegrywając żadnego meczu, a teraz kontynuuje swoją dobrą passę. Australijski skład pokonał wczoraj ENCE oraz FaZe Clan i są o krok od awansu do fazy pucharowej rozgrywanej w Spodku.

Coś czego mogliśmy się spodziewać, to dwie wygrane od Astralis oraz Liquid. Drużyny pokazują, że nie zamierzają zaprzestać prywatnej rywalizacji o najwyższe lokaty, która sięga jeszcze poprzedniego roku.

Ostatnią drużyną z bilansem 2-0 po pierwszym dniu jest Natus Vincere. Z obozu tego składu dochodziły niepokojące informacje na temat rzekomej kłótni pomiędzy zawodnikami. Jednak jak wyjaśnił Aleksandr „s1mple” Kostyliev sytuacja była przekoloryzowana, a małe zaszłości zostały rozwiązane i każdy a Na`Vi zdaje sobie sprawę jak ważny jest ten turniej.

Ekipami, które rozczarowały wczoraj swoich fanów są m.in. BIG i NRG. Niemiecki skład wczoraj nie zaprezentował wczoraj niczego, co pomogłoby nam w nich wierzyć w dzisiejszych rozgrywkach. XANTARES miał być ich motorem napędowym, a wczoraj zawodził zdecydowanie zbyt wiele razy. Natomiast amerykańska formacja wczoraj dwukrotnie uznawała wyższość przeciwnika bardzo bliskimi wynikami. Trafili na dość trudnych oponentów, przez co można jeszcze zaryzykować stwierdzenie, że będą w stanie odbić się od dna.

Oto jak prezentuje się dzisiejszy harmonogram:

  • 13:00 – Brazil MIBR vs France G2 Esports
  • 13:00 – European Union FaZe Clan vs Kazakhstan AVANGAR
  • 14:10 – France Vitality vs United States Cloud9
  • 14:10 – Sweden Ninjas in Pyjamas vs European Union HellRaisers
  • 15:20 – Denmark Astralis vs Australia Renegades
  • 15:20 – Finland ENCE vs Germany BIG
  • 18:50 – United States Team Liquid vs Ukraine Natus Vincere
  • 18:50 – United States NRG vs United States compLexity

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.