Astralis drugi raz z rzędu sięga po najbardziej prestiżowe trofeum. Duńczycy powtórzyli swój sukces z Londynu pokonując w finale ENCE.

Finland ENCE

0

Faza Pucharowa
IEM Major Katowice 2019
Finał

Train
(4:11; 7:5)

Inferno
(1:14; 0:2)

Denmark Astralis

2

Początek spotkania należał do ENCE. Terrorystom udało się bowiem zdobyć dwa pierwsze punkty. Następnie na pełnym wyposażeniu Astralis zaczęło pokazywać się z dobrej strony i dzięki temu obronili obszar bombowy. Duńczycy poszli za ciosem i po chwili wyszli na prowadzenie. Allu i spółka nie chciała być dłużna temu wszystkiemu, lecz oprócz jednej wywalczonej rundy, nie zdali się na wiele, ponieważ po chwili zostali zresetowani ekonomicznie. Po stronie broniącej najlepsza formacja na świecie wygląda niemal bezbłędnie. Bardzo dobrze kontrowali oponentów, przez co ich przewaga z każdą chwilą się powiększała. Zespół z Finlandii jeszcze próbował ratować wynik, jednakże po pierwszej połowie przegrywali wynikiem 4:11.

W drugiej części mapy Train w pistoletówce zwyciężyło ENCE. Dzięki temu mogli oni również bez większego problemu zdobyć dwa kolejne oczka. Astralis jednak nie chciało dłużej na to pozwalać I zawodnicy ze Skandynawii mocno przycisnęli ekipę przeciwną, zbliżając się tym samym do zakończenia tego pojedynku. Przy 14:7 świetną akcją indywidualną popisał się sergej i zdobył ósme oczko dla swojej formacji. To zdecydowanie poprawiło morale w zespole, lecz koniec końców to terroryści doprowadzili do szesnastego punktu.Początek drugiej mapy to od początku dominacja ze strony Astralis. Terroryści przyciskali oponentów i kontrolowali przebieg akcji. Po wygranej pistoletówce udało im się również bardzo szybko zwyciężyć potyczkę anty eco. Starcie na pełnym wyposażeniu wpadło znowu na konto Duńczyków. ENCE nie potrafiło znaleźć żadnego sposobu na rywali. Finowie nie mogli zdobyć ani jednej rundy dla siebie, przez co ekipa gla1ve'a czuła się bardzo pewnie. Na całe szczęście dla graczy z Finlandii przełamanie nadeszło w jedenastej potyczce, lecz to nie dało im zbyt wiele, ponieważ po chwili zostali zresetowani ekonomicznie. Pod koniec pierwszej połowy przypomniał o sobie dev1ce, który wyeliminował wszystkich rywali.

Zmiana stron przyniosła wygraną pistoletówkę oraz starcie anty eco. W potyczce na pełnym wyposażeniu znowu Aerial i spółka pokonała oponentów, lecz następnie Astralis powróciło i zakończyło całe spotkanie.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.