To koniec – Wisła All iN! Games Kraków odpada z IEM Katowice 2021 Play-in. Polski skład uznał wyższość Complexity w dolnej drabince.

• Poland Wisła All in! Games Kraków 1:2 European Union Complexity

Pojedynek rozpoczął się na mapie wybranej przez naszych rodaków, czyli Inferno. Grzegorz „szpero” Dziamałek i spółka przystąpili do niej w ofensywie, w której wczoraj prezentowali się solidnie przeciwko Virtus.pro. Tym razem jednak wyglądało to zdecydowanie gorzej. Complexity nie miało żadnego problemu, aby powstrzymywać ataki polskiej paczki, o czym zresztą świadczy rezultat po pierwszej połowie – 12:3. Następnie podopieczni Jamiego „keita” Halla dopięli swego zamykając rywalizację wynikiem 16:5.

Biała Gwiazda nie przestała natomiast wierzyć w swoje umiejętności. Wyrzuciła poprzednie starcie z głowy i skupiła się na Mirage'u, który wyszedł im znacznie lepiej. Porządne CT dało Polakom spore prowadzenie 10:5, choć chwilę później nic z niego nie pozostało, ponieważ Complexity Gaming momentalnie wróciło do tego spotkania. Zacięta końcówka przeniosła nas do dogrywki, w której Wisła Kraków całkiem pewnie zwyciężyła – 19:16 wyrównując jednocześnie sytuację w meczu BO3 – 1:1.

Potrzebne były zatem zawody na Nuke'u, aby poznać mocniejszy zespół, którym niestety okazało się Complexity. Najpierw międzynarodowa ekipa pokazała siłę wypracowując 10 punktów w obronie. Jej kolejnym krokiem było doprowadzenie do wygranej, którą udało się osiągnąć – 16:9.

Wisła All iN! Games Kraków odpada więc z tegorocznej odsłony Intel Extreme Masters Katowice. Grono Benjamina „blameF” Bremera będzie za to walczyło o awans do głównej części wydarzenia. W ostatecznej potyczce zmierzy się z mousesports. To widowisko wystartuje o 19:00.