Niespodzianki nie było. Reprezentanci Wisły All in! Games Kraków zostali pokonani przez Virtus.pro w pierwszej rundzie IEM Katowice 2021 – Play-in.

  • Poland Wisła All in! Games Kraków 10:16 Kazakhstan Virtus.pro

Początek spotkania był naprawdę obiecujący. Nasi rodacy zwyciężyli rundę pistoletową oraz nie dali się zaskoczyć rywalowi, który w następnej odsłonie miał gorszy ekwipunek. Kiedy jednak Virtusi zakupili karabiny oraz zestawy granatów, krok po kroku coraz bardziej się rozpędzali, aż w końcu wrzucili wyższy bieg i totalnie odskoczyli polskiej formacji. Potwierdza to rezultat, który podopieczni Dastana „dastan” Akbayeva wypracowali sobie grając w ofensywie – 11:4.

Połowa numer dwa w teorii miała nie potrwać zbyt długo. Wydawało się, że VP po zgarnięciu pistoletówki pójdzie po swoje, natomiast rzeczywistość wyglądała inaczej. Wisła All in! Games Kraków starała się jeszcze walczyć rywalizując po stronie atakującej. Przez moment mogliśmy nawet odczuć, że czuje się na serwerze pewniej od przeciwnika. Koniec końców niestety w końcówce Virtus.pro wzięło się w garść i zamknęło mecz – 16:10.

Dla Wisły Kraków dzisiejsza porażka oznacza spadek do dolnej drabinki IEM Katowice 2021 – Play-in. Jutro o 12:00 zespół z naszego kraju podejmie w niej członków Complexity, którzy uznali wyższość Ninjas in Pyjamas.