To już pewne – w Wielkim Finale IEM Katowice 2021 wystąpią dwa zespoły z regionu CIS. Wcześniej awansowało do niego Gambit, a teraz dokonało tego Virtus.pro po zwycięstwie 2:0 z Liquid.

  • Kazakhstan Virtus.pro 2:0 United States Team Liquid

Mecz wystartował na Duście2, czyli mapie, którą chciało rozgrywać Virtus.pro. Będący w gazie skład z regionu CIS od razu spróbował narzucić rywalowi własne tempo występując w ofensywie. W efekcie osiągnął solidny rezultat po 15. rundach – 9:6. Następnie, gdy przeszedł do CT, wrzucił jeszcze wyższy bieg. Team Liquid nie wiedziało, jak zatrzymać tak mocne VP, które ostatecznie zakończyło D2 triumfując nad przeciwnikiem 16:9. To oznacza, że broniąc BS-ów oddało mu tylko trzy punkty – imponujące.

Virtusi po krótkiej przerwie przystąpili do kolejnej rywalizacji z Liquid – tym razem na Mirage'u. Amerykańskie grono całkiem dobrze weszło w ten pojedynek. Przez moment ich gra wskazywała nawet na to, że możemy zobaczyć trzecie starcie na Inferno, lecz… nie pozwoliła na nie ekipa Dzhamiego „Jame” Aliego, która kiedy tylko wkroczyła do akcji w ataku – przejęła inicjatywę w spotkaniu. W błyskawicznym tempie udało jej się wygrać – 16:12.

Virtus.pro dopięło więc swego – awansowało do Wielkiego Finału IEM Katowice 2021. Jutro o godzinie 15:00 podejmie w nim Gambit Esports. Transmisję z tego widowiska w języku polskim znajdziecie pod tym adresem.