Za nami pierwsze spotkania inauguracyjne turnieju IEM XII Katowice 2018. Jednym z nich był pojedynek SK Gaming i AVANGAR, z którego zwycięsko wyszli Brazylijczycy.

16

AVANGAR rozpoczęło mecz od wygranej pistoletówki i opanowania w rundzie force. Brazylijczycy odpowiedzieli dopiero na swoim pierwszym fullu i od razu doprowadzili do remisu, a następnie przewagi. Kazaski skład zdobył swój czwarty punkt, ponownie wyrównując wynik. Jame był o krok od wygrania sytuacji jeden na czterech, lecz boltz zdołał go zatrzymać i rozbroić bombę. Ta porażka spowodowała problemy finansowe u terrorystów, przez co zaczęli tracić kolejne cenne rundy. Ostatecznie Brazylijczycy zakończyli pierwszą połowę z dwukrotną przewagą punktów.

Druga pistoletówka ponownie wpadła na konto AVANGAR, jednak tym razem SK zdołało odpowiedzieć na samych pistoletach. AVANGAR okazało się bezsilne również na swoim pierwszym fullu, lecz przypadek utrzymał ich przy życiu. Brazylijczycy zapomnieli o podłożeniu bomby, a kiedy zorientowali się, że nie mają ze sobą ładunku wybuchowego, było już za późno. To dało jeszcze cień szansy Kazachom, lecz zbyt mała zaliczka z pierwszej połowy uniemożliwiła im odbicie się po zmianie stron. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:16.