Gambit, Astralis, Spirit, Virtus.pro, Liquid oraz Natus Vincere – oto uczestnicy play-offów IEM Katowice. Na te musimy poczekać do następnego weekendu, gdyż po zakończeniu fazy grupowej zawodników czeka kilkudniowa przerwa.

CIS Era

Aż cztery z sześciu uczestników play-offów pochodzi z regionu CIS. Do mocnych marek jak Virtus.pro i Natus Vincere dołączyły w niedzielę dwa czarne konie turnieju – Gambit oraz Spirit. Grą szczególnie tych drugich możemy się zachwycać, szczególnie po występie na Astralis. Rosjanie i sdy zdemolowali przeciwnika na decydującej mapie – Duście2 – aż 16:1. Niewiele brakowało do zwycięstwa 16:0, ale Duńczycy zdołali wygrać drugą pistoletówkę spotkania i uchronić się przed pierwszą porażką do zera w historii organizacji. Spirit aktualnie ma serię siedmiu zwycięstw z rzędu i wydaje się, że degster i spółka są w stanie poczynić jeszcze dwie kolejne wygrane i ostatecznie sięgnąć po puchar IEM. Niesamowita dyspozycja.

Równie widowiskowe zwycięstwo odnieśli gracze Virtus.pro, którzy wyrzucili za burtę Vitality, a następnie FURIĘ. Jame i spółka znowu są tak mocni jak na Majorze w Berlinie. Ich powrót do formy to idealny przykład, że czasem warto być cierpliwym i dać drużynie po prostu popracować nad sobą. Kto, jak kto, ale akurat organizacja Virtus.pro słynie z anielskiej cierpliwości i teraz zbiera za to plony.

Mecz roku?

Liquid i Natus Vincere zapewnili nam niesamowity poziom rozrywki na zakończenie fazy grupowej IEM Katowice. Obie formacje stoczyły pasjonujący pojedynek, kończąc go w najlepszy możliwy sposób – dwiema dogrywkami na Inferno. Amerykanie byli spisywani na pożarcie, a mimo to postawili się obecnie najlepszej drużynie świata i przede wszystkim zdołali okiełznać s1mple'a. s1mple'a, który w ostatnich tygodniach wskoczył na kolejny poziom i gra bezkonkurencyjnego CSa. W meczu z Liquid został jednak zatrzymany przez EliGE'a, który uśmiercał Ukraińca aż dziesięciokrotnie! Sam Sasha może mieć do siebie pretensje, bo zamykał tabelę na tak ważnej mapie, przez co jego drużyna teraz musi zmierzyć się z Gambit w ćwierćfinale, zamiast cieszyć się z zapewnionego miejsca w półfinale.

Komplet wyników:

  • Virtus.pro 2:0 Vitality
  • FaZe 1:2 FURIA
  • Gambit 2:0 G2
  • Astralis 1:2 Spirit
  • Virtus.pro 2:0 FURIA
  • Liquid 2:1 Natus Vincere