Trzeci dzień Intel Extreme Masters w Katowicach był niezwykle ciekawy. Na początek oglądaliśmy dwa mecze ćwierćfinałowe, by w końcu, późno w nocy, oglądać drugi z meczów półfinałowych: Astralis vs Fnatic.

  • Ćwierćfinały

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zmierzyły się ze sobą Na'Vi oraz Tempo Storm. W tym bardzo ciekawym pojedynku przyszło nam oglądać wszystkie trzy mapy. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 2-1. Kolejnym meczem, na który chyba większość polskich kibiców czekała z wypiekami na twarzy, był mecz Fnatic vs Virtus.Pro. Niestety jednak przyszło nam zobaczyć trochę jednostronne spotkanie, dlatego w dwóch mapach, Szwedzi pokonali polską drużynę.

  • Półfinały

W pierwszym meczu z fazy półfinałowej oglądaliśmy dwie genialne drużyny: Luminosity Gaming grało przeciwko Natus Vincere. Pomimo tylko dwóch map, ten meczy był pięknym widowiskiem, a zgranie zawodników Na'Vi i te niespodziewane boosty na de_overpass… Coś pięknego! Mecz ten zakończył się wygraną LG wynikiem 2-0, a w ten sposób poznaliśmy pierwszych finalistów. Dokładny opis tego meczu możecie przeczytać tutaj

Drugim meczem było spotkanie Fnatic vs Astralis. Duńczycy z Astralis musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając z nimi na de_overpass. Jedyną mapą jaką zdołali wygrać w świetnym stylu, po genialnym comeback-u z wyniku 12:5 na 16:12 był de_cache. Jednak tuż po nim przyszedł czas na de_inferno na którym to po raz kolejny Fnatic dominowało. Fnatic wygrali całe spotkanie, pokonując Astralis 2:1 oraz awansując do sobotniego finału. Dokładny opis tego meczu możecie znaleźć tutaj.

 

W sobotnim finale zmierzą się: Fnatic oraz Luminosity Gaming. Finał będzie rozgrywany w formule BO5, a początek przewidziany jest na godzinę 18:00.

 

Wyniki meczów:

  • Na'Vi vs Tempo storm: (2:1); de_overpass (16:10), de_cobblestone (15:19), de_mirage (16:13)
  • Fnatic vs Virtus.pro: (2:0); de_train (16:5), de_inferno (16:8)
  • Luminosity vs Na'Vi: (2:0); de_overpass (22:19), de_inferno (16:12)
  • Fnatic vs Astralis: (2:1); de_overpass (16:6), de_cache (12:16), de_inferno (16:7)