IEM Katowice 2021 trwa w najlepsze. Za nami kolejny dzień fazy grupowej, podczas którego doszło do kilku rozstrzygnięć. Niektórzy pożegnali się z wydarzeniem, a niektórzy zapewnili sobie grę w jego dalszym etapie.

Byli Polacy, później był tylko jeden Polak, a teraz nie ma już żadnego 

IEM Katowice 2021 rozpoczynaliśmy od oglądania łącznie sześciu naszych rodaków w fazie play-in. Wzięli w niej bowiem udział reprezentanci Wisły All iN! Games Kraków i Mateusz „mantuu” Wilczewski związany z międzynarodową ekipą OG. Po zakończeniu wspomnianego etapu zmagań, to właśnie Wilczewski był ostatnią polską nadzieją w tym turnieju, ponieważ Biała Gwiazda nie awansowała dalej. Wierzyliśmy więc, że może Mateusz i spółka coś namieszają w głównej części rozgrywek, lecz rzeczywistość okazała się brutalna. Wczoraj podopieczni Caspera „ruggah” Due uznali wyższość FaZe w dolnej drabince – 0:2. Była to ich druga porażka, co oznaczało tylko jedno – odpadnięcie z prestiżowych potyczek.

Prowadzenie FalleNowi oddali, dobre wyniki zyskali 

Team Liquid podjął słuszną decyzję przed startem tegorocznej odsłony Intel Extreme Masters. Skoro sprowadził pod banderę doświadczonego brazylijskiego zawodnika – Gabriela „FalleN” Toledo i rozegrał z nim kilka pojedynków, przyszła najwyższa pora, żeby sprawdzić go w jego standardowej roli, czyli IGL-a. Odkąd stery w drużynie przejął Toledo, to amerykańskie grono zgarnia zwycięstwo za zwycięstwem. Od play-inów, do teraz jest niepokonane. W minionym dniu triumfowało nad Vitality po dość wymagających trzech mapach. Awansowało dzięki temu do fazy pucharowej wydarzenia.

IEM = dobra dyspozycja Natus Vincere

Rok temu podnosili trofeum przy pustych trybunach Spodka, które spowodowane były pandemią koronawirusa. Mimo wszystko wygrana w Katowicach bez dwóch zdań była dla nich czymś wyjątkowym. W końcu to jedne z najważniejszych zawodów w CS-owym kalendarzu. W tym sezonie mają ochotę na obronę mistrzowskiego tytułu. Mowa oczywiście o Na`Vi, które zamykając wczorajszy mecz z FURIĄ wynikiem 2:0 przekazało, że jest w formie. Zwłaszcza Oleksandr „s1mple” Kostyliev, który wykręcił statystyki 60/28.

Pozostałe wyniki z wczoraj: 

  • Sweden NiP 0:2 Kazakhstan Virtus.pro (dolna drabinka)
  • Russian Federation Gambit 2:1 Denmark Heroic (dolna drabinka)
  • European Union G2 2:0 United States Evil Geniuses (dolna drabinka)

Rozkład jazdy na dziś: 

  • 12:00 European Union FaZe vs Brazil FURIA (dolna drabinka)
  • 12:00 Kazakhstan Virtus.pro vs. France Vitality (dolna drabinka)
  • 15:30 Russian Federation Gambit vs. European Union G2 (dolna drabinka – mecz o awans do ćwierćfinału)
  • 15:30 Denmark Astralis vs. Russian Federation Spirit (górna drabinka – wygrany meczu zgarnia awans do półfinału, a przegrany do ćwierćfinału)
  • 19:00 Grupa B – finał dolnej drabinki, czyli mecz o awans do ćwierćfinału
  • 19:00 United States Team Liquid vs. Russian Federation Natus Vincere (górna drabinka – wygrany meczu zgarnia awans do półfinału, a przegrany do ćwierćfinału)

Polska transmisja z IEM Katowice 2021 jest dostępna pod tym adresem.