Przed nami ostatnie spotkania fazy grupowej turnieju IEM Katowice. Dziś poznamy wszystkie drużyny, które wystąpią przed polską publicznością w Spodku.

Wczorajsze rozgrywki obfitowały w ciekawości. Najważniejszymi sprawami jest łatwy awans G2 Esports do play-offów – Francuzi mimo przegrania pierwszej mapy z mousesports, zdołali bez problemów wygrać dwie kolejne lokacje, zapewniając sobie promocję. Wydarzeniem wieczoru była eliminacja Teamu Vitality, który nie poradził sobie z FaZe Clanem. NiKo w wielu wywiadach otwarcie mówił, że w końcu chciałby podnieść trofeum w Katowicach, ponieważ wcześniej dwukrotnie przegrał w finale. Jednak na jego drodze do występu w Spodku stoją jeszcze s1mple i spółka, więc przed nimi trudne zadanie.

Warto również wspomnieć o amerykańskich derbach, które odbyły się w półfinałowym meczu grupy B. Spotkanie można spokojnie nazwać zaciętym, wszak na drugiej mapie doszło do dogrywki. Jednak zgodnie z oczekiwaniami Team Liquid poradził sobie z reprezentantami Evil Geniuses, którzy spadli do drabinki przegranych.

Dzisiejsze mecze można śmiało nazwać jednymi z najciekawszych w całej fazie pucharowej. Dzień rozpoczniemy od grupy B, gdzie zobaczymy mecze eliminacyjne – 100Thieves kontra Evil Geniuses oraz MAD Lions kontra mousesports.

Później przeniesiemy się do drugiego „koszyka” gdzie rozegra się spotkanie, które śmiało mogłoby kandydować do finału całego turnieju – Astralis kontra Fnatic. Obydwie ekipy dzierżą ostatnie pięć tytułów mistrzowskich IEM Katowice. Całe szczęście tegoroczna przygoda nie zakończy się dla żadnej z nich, wszak stawką meczu jest lepsze rozstawienie w play-offach. Równocześnie w ostatnim meczu dolnej drabinki zobaczymy pojedynek Natus Vincere oraz FaZe Clan, a zwycięzca zapewni sobie występ przed publiką.

Dzień zakończymy walką pomiędzy G2 Esports i Team Liquid, którzy również walczą o rozstawienie w finałowej drabince, oraz finałem drabinki przegranych w grupie B. Oto jak wygląda harmonogram:

  • 12:00 – Australia 100 Thieves vs United States Evil Geniuses
  • 12:00 – Denmark MAD Lions vs European Union mousesports
  • 15:30 – Denmark Astralis vs Sweden fnatic
  • 15:30 – Russian Federation Natus Vincere vs European Union FaZe
  • 19:00 – France G2 Esports vs United States Liquid
  • 19:00 – finał drabinki przegranych grupy B