Ninjas in Pyjamas jest ostatnim ćwierćfinalistą Intel Extreme Masters w Katowicach. Szwedzi zapewnili sobie awans do playoffów po zwycięstwie nad duńskim North.

Denmark North

1

Faza grupowa
IEM XII Katowice
Grupa B

Train
(9:6; 7:8)

Inferno
(7:8; 4:8)

Overpass
(6:9; 2:7)

Sweden NiP odrzuca Nuke
Denmark North odrzuca Cache
Sweden NiP wybiera Train
Denmark North wybiera Inferno
Sweden NiP odrzuca Cobblestone
Denmark North odrzuca Mirage
Pozostaje Overpass

Ninjas in Pyjamas Sweden

2

Train

Mapa wybrana przez Ninjas in Pyjamas rozpoczęła się lepiej właśnie dla tego zespołu. Uzyskał on szybkie prowadzenie 3:0 po pistoletówce i rundach anty force. North dostało w dłonie karabiny, dzięki czemu ich gra wyglądała już skuteczniej. Duńczycy dali się przełamać tylko raz, a później wyrównali na poziomie 4:4. Na tym nie poprzestali i tym razem to oni budowali swoją przewagę. Szwedzka formacja przebudziła się dopiero w końcówce. Zdobyła dwie z trzech ostatnich rund, dzięki czemu przed zmianą stron nieznacznie przegrywała 6:9.

Poczatek drugiej części mapy przyniósł remis 9:9. Jednak to był koniec dobrych wiadomości dla Ninjas in Pyjamas. Od czasu uzyskania pełnego ekwipunku North dominowało nad rywalem i szybko przybliżało się do tryumfu. Antyterroryści na dobre przebudzili się dopiero przy stanie 10:14. Tym razem to oni przejęli inicjatywę, czego efektem było wyrównanie na poziomie 14:14. W najważniejszym momencie mapy to Duńczycy utrzymali nerwy na wodzy, dzięki czemu zakończyli Traina zwycięstwem 16:14.

Inferno

North, podbudowane sukcesem na mapie przeciwnika, jeszcze lepiej rozpoczęło wybraną przez siebie lokację. Początek należał do Duńczyków, którzy oddali tylko pierwszego fulla, ale od razu zdołali zresetować rywala. Ninjas in Pyjamas na dobre wróciło do gry przy stanie 1:6. Szwedzki skład przejął inicjatywę i szybko przybliżał się do oponenta. Świetna gra defensywna przełożyła się na remis 6:6. Końcówka także poszła po ich myśli, dzięki czemu przed zmianą stron minimalnie prowadzili 8:7.

North sięgnęło po drugą pistoletówkę, lecz nie potrafiło ponowić tego sukcesu przeciwko Szwedom grającym force'a. NiP uniknęło tej pomyłki i odskoczyło przeciwnikowi na 11:8. GeT_RiGhT wraz z ekipą na tym nie poprzestali i kolejne udane ataki zapewniły im aż siedem rund mapowych. Wykorzystali czwartą szansę i wygrali spotkanie wynikiem 16:11.

Overpass

Ninjas in Pyjamas bez większych problemów wygrało pistoletówkę na decydującej mapie. Te pojawiły się dopiero w następnej rundzie i ostatecznie przyniosły porażkę. Szwedzi nie pozostali dłużni rywalowi, ponieważ również zaprezentowali skutecznego force'a. Tym zakończyli wymiany i odskoczyli na 4:1 przed fullem. Dominacja trwała jeszcze dłużej. Została ona przerwana dopiero przy stanie 7:1. To jedno zwycięstwo pomogło North przejąć inicjatywę. Zaczęli skutecznie niwelować stratę do przeciwnika. Wydawało się, że dociągną passę do końca połowy, jednak potknęli się w piętnastej rundzie, co oznaczało rezultat 6:9.

Po zmianie stron North wygrało pistoletówkę i bardzo wyrównaną potyczkę anty force. Podłożenie bomby zadecydowało o kolejnych zakupach NiP. Tym razem przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa. Szwedzki skład zaczął przybliżać się do upragnionego awansu następnymi dobrymi atakami. Udane decyzje i wygrane clutche dały terrorystom siedem rund meczowych. Po wykorzystaniu pierwszej szansy ekipa f0resta zapewniła sobie awans do playoffów.

Wszystkie informacje na temat turnieju w katowickim Spodku możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.