Za nami kolejne spotkania grupy A na IEM Katowice 2020. Pierwsze zwycięstwa wpadły na konto fnatic oraz Natus Vincere, które pokonały odpowiednio Renegades i FaZe Clan.

• Australia Renegades 0:2 Sweden fnatic (Dust2 4:16, Inferno 14:16)

Spotkanie na Dust2 od początku przebiegało pod dyktando fnatic, które występowało w roli antyterrorystów. Szwedzka formacja oddawała tylko pojedyncze rundy, ale potrafiła błyskawicznie wziąć się w garść i przełamywać rywala. Taki przebieg meczu doskonale odzwierciedlał wynik, ponieważ do przerwy JW i spółka prowadzili aż 13:2. W drugiej połowie na pochwałę zasługuje clutch 1 vs 3 w wykonaniu Hatza, co pozwoliło Renegades zdobyć swój czwarty punkt. Jak się okazało, drużynę z Australii było stać tylko na takie osiągnięcie. Fnatic szybko dokończyło dzieło i mogło cieszyć się ze zwycięstwa 16:4.

Renegades zdecydowanie lepiej rozpoczęło potyczkę na Inferno. Dexter wraz z kolegami sięgnęli po pistoletówkę, a następnie bezproblemowo wykorzystali lepszy ekwipunek. Fnatic odpowiedziało od razu po zakupie karabinów i wydawało się, że błyskawicznie wyjdzie na prowadzenie. Przy stanie 2:2 INS oraz malta zaprezentowali jednak świetną dyspozycję strzelecką z Desert Eagle i wygrali rundę force. Późniejszy okres połowy również należał do zawodników z Australii, którzy pozwalali rywalowi jedynie na pojedyncze przebłyski. Taka postawa przełożyła się na rezultat 10:5. Ponadto, Renegades nie zatrzymało się również po przerwie i w pewnym momencie prowadziło już 14:6. Właśnie wtedy zobaczyliśmy całkiem nowe oblicze Szwedów, którzy zaczęli sukcesywnie zmniejszać dystans do oponenta. Każda runda padała łupem fnatic, aż w końcu na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. W samej końcówce flusha i spółka utrzymali nerwy na wodzy i po kapitalnym comebacku zwyciężyli 16:14.

• Russian Federation Natus Vincere 2:1 European Union FaZe Clan (Nuke 9:16, Dust2 16:14, Overpass 16:10)

Dwie pierwsze rundy wpadły na konto Natus Vincere, a dużą rolę odegrał w nich Boombl4, który zdobył łącznie pięć fragów, w tym jednego nożem. FaZe Clan skutecznie odpowiedziało na swoim fullu, lecz nie potrafiło powtórzyć tego sukcesu. Szybki reset i wykorzystanie przewagi ekonomicznej sprawiły, że Rosjanie odskoczyli już na 6:1. Dopiero wtedy drużyna NiKo na dobre wzięła się do roboty i zdołała wyciągnąć wynik pierwszej połowy na 8:7. Co więcej, zespół na tym nie poprzestał i równie udanie prezentował się po stronie broniącej. Spokojnie kontrolował on przebieg tej części mapy, dzięki czemu błyskawicznie zakończył ją triumfem 16:9.

Natus Vincere rozpoczęło starcie na Dust2 od wygranej pistoletówki i dwóch rund anty force. W drugiej z nich ekipa z Rosji miała jednak ogromne problemy, ponieważ znalazła się nawet w sytuacji 2 vs 5. Wszystko zostało uratowane przez Boombl4, który zdobył cztery fragi. Od wyniku 0:3 to FaZe Clan przejęło inicjatywę na mapie i bez potknięcia uzyskało korzystny rezultat na poziomie 5:3. Później zobaczyliśmy natomiast kilka wymian jeden za jeden, a ostatecznie międzynarodowy skład prowadził do przerwy jednym punktem. Po zmianie stron przewaga podopiecznych YNk była bardziej widoczna, ponieważ zdobyli oni pięć pierwszych rund grając w ataku. Przebieg spotkania wskazywał na to, że FaZe jest coraz bliżej upragnionego zwycięstwa. Kiedy na tablicy wyników widniało 9:13, mecz zmienił się w koncert innej drużyny. Natus Vincere zaprezentowało świetny powrót, podczas którego każdy z zawodników dołożył swoją część do końcowego sukcesu. Wisienką na torcie był clutch 1 vs 2 Perfecto, który zapewnił jego formacji wygraną 16:14.

Początek decydującej mapy był dominacją FaZe, które w pewnym momencie prowadziło już 6:0. Dopiero wtedy Natus Vincere wzięło się w garść i dość skutecznie odpowiedziało na zdobycze punktowe wroga. Solidna gra w ataku sprawiła, że s1mple wraz z kolegami byli bardzo bliscy wyrównania, lecz potknęli się na ostatniej prostej przy stanie 6:7. Ostatecznie FaZe wygrało pierwszą połowę 9:6. Rosjanie wcielili się wtedy w rolę antyterrorystów i wszystko im wtedy wychodziło. Niemal natychmiast wyszli na prowadzenie, a później osiągnęli swój cel. Po prawie bezbłędnej stronie broniącej Na`Vi zwyciężyło Overpassa 16:10.