Maraton z IEM Katowice trwa w najlepsze. Sobota to kolejne sześć pełnych emocji spotkań, a w tym m.in. pojedynek mantuu z FaZe, rywalizacja Liquid z Vitality czy walki o przetrwanie aż ośmiu drużyn.

Polski jedynak

Mateusz „mantuu” Wilczewski to jedyny polski gracz, który pozostał na IEM Katowice. Niestety może się to wkrótce zmienić – jego OG bowiem gra o wszystko z FaZe. Przegrany zakończy swój udział w turnieju. Mecz według bukmacherów jest wyrównany, wydaje się jednak, że to FaZe ma minimalnie większe szanse. Co prawda zespół dopiero się dociera, po przyjściu karrigana, niemniej jednak Twistzz i spółka w ostatnich tygodniach zdążyli zaprezentować swój wielki potencjał. OG zaś od początku swojego istnienia nie przebiło się do ogólnej świadomości jako ci najlepsi z najlepszych. By docierać wysoko na IEM Katowice właśnie takim trzeba być.

Hit dnia

O 15:30 zapowiada się bardzo ciekawy mecz – rywalizacja Liquid z Vitality. Amerykanie z FalleNem w składzie zaczynają powoli łapać wiatr w żagle. Z resztą sam Brazylijczyk od czasu do czasu potrafi pociągnąć zespół za sobą swoją fenomenalną grą, a od kilku dni przejął rolę IGL-a. Pora sprawdzić się na Vitality – oba zespoły mierzyły się ze sobą miesiąc temu. Wówczas górą byli Francuzi, od tamtego czasu zaliczyli jednak zaskakującą serię czterech porażek z rzędu, zakańczając ją dopiero na IEMie. Jeśli Liquid miałoby pokonać Vitality, to teraz jest do tego dobry moment.

Nóż na gardle

G2 już raz uciekło spod topora, teraz musi zrobić to raz jeszcze. Tym razem na przeciwko stanie Evil Geniuses, które ma problemy z ustabilizowaniem formy. Co zabawne, dokładnie to samo można powiedzieć o organizacji ocelote'a, która jednego dnia zagra genialnie, by zaraz zaliczyć serię porażek. Ciekawym aspektem jest również to, że będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi zespołami w lutym. Wynik H2H? Po jednym zwycięstwie. Pora, aby ktoś przechylił szalę na swoją stronę.

CIS kontra Skandynawia

NiP i Virtus.pro, a także Gambit i Heroic – tak prezentują się dwie pary, które również dzisiaj zagrają o pozostanie w turnieju. Zespoły z regionu CIS zawsze wydają się nieco niedoceniane, na IEMie na razie prezentują się jednak bardzo dobrze. Nie zdziwi, jeśli zarówno Gambit, jak i VP wyeliminują swoich rywali.

Harmonogram spotkań na dziś:

12:00 FaZe – OG

12:00 NiP – Virtus.pro

15:30 Liquid – Vitality

15:30 Gambit – Heroic

19:00 FURIA – Natus Vincere

19:00 Evil Geniuses – G2

Transmisja tradycyjnie na kanałach ESL.