Gambit ponownie udowodniło, że doskonale potrafi radzić sobie, grając z nożem na gardle. Rosjanie pokonali NIP i zagrają w katowickim Spodku.

Gambit z każdym kolejnym meczem na IEM Katowice 2022 rozpędza się coraz bardziej. Rosjanie rozpoczęli turniej od porażki z Ninjas In Pyjamas. Następnie formacja  ze Wschodu zdołała wyeliminować Copenhagen Flames, jednak styl gry drużyny Hobbita w tym meczu pozostawiał wiele do życzenia. Dalej było już tylko lepiej. W kolejnym spotkaniu podopieczni groove’a w przekonującym stylu pokonali Vitality, a dziś zrewanżowali się zawodnikom NIP-u, dzięki czemu wystąpią w fazie play-off kosztem Szwedów. Formacja spod znaku czerwonej gwiazdy po raz pierwszy wystąpi w katowickim Spodku, mimo iż będzie w nim bronić wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu.

Chęć odebrania Gambit mistrzowskiego tytułu swoją dyspozycją niewątpliwie wyraża Heroic. Duńczycy są obecnie jednym z najlepiej grających zespołów na IEM Katowice. Drużyna TeSeSa w wielkim stylu wygrała grupę A, dzięki czemu swoją przygodę z play-offami rozpocznie dopiero od półfinału.  Lepszego rozstawienia w fazie pucharowej podopieczni CS-owej legendy – Xizta pozbawili Virtus.pro. Jame i spółka pozostawali niepokonani od sześciu spotkań, lecz w starciu z tak świetnie przygotowaną formacją cadiaNa byli dziś bezradni. Virtusi w ćwierćfinale Intel Extreme Masters zmierzą się z Astralis bądź G2.

Russian Federation Gambit 2:0 NIP Sweden

Russian Federation Virtus.pro 0:2 Heroic Denmark