Reprezentanci Gambit Esports poszli za ciosem! Rozegrali dziś kolejny świetny mecz w play-offach IEM Katowice 2021, dzięki czemu awansowali do Wielkiego Finału prestiżowych rozgrywek.

  • Russian Federation Gambit 2:0 Russian Federation Spirit

Zmagania rozpoczęły się od wybranego przez Gambit Esports Overpassa. Członkowie wspomnianego klubu najpierw przystąpili do rywalizacji w ofensywie, w której prezentowali się całkiem solidnie. Krok po kroku powiększali swój dorobek punktowy, aż w końcu zakończyli pierwszą połowę wynikiem 9 do 6. Nie był on może idealny, ale wystarczył, aby po zmianie stron Abay „Hobbit” Khassenov i spółka osiągnęli cel triumfując nad rywalem 16:11.

Następnie oba zespoły spotkały się na Inferno. Dla Spirit była to mapa, na której musiało pokazać moc, jeśli dalej chciało walczyć o awans do finału. Część starcia numer jeden kompletnie im jednak nie poszła. Występując w ataku ekipa Borisa „magixx” Vorobieva zgarnęła trzy rundy, z których później spróbowała wrócić w defensywie. I to właśnie za tę próbę musimy pochwalić podopiecznych Nikolaya „Certus” Poluyanova. Udowodnili wszystkim, że mają niesamowity charakter jako drużyna. Ostatecznie przegrali 13:16, lecz widowisko, które zapewnili, zapadnie społeczności CS:GO w pamięci.

Gambit po wymęczonym zwycięstwie na Inferno opuściło serwer z uśmiechem na twarzy, który wynikał z ich przejścia do Wielkiego Finału Intel Extreme Masters Katowice 2021. Teraz pozostaje nam obserwować drugi półfinał, aby dowiedzieć się, z kim grono Konstantina „groove” Pikinera zagra jutro o puchar. Pojedynek między Team Liquid Virtus.pro planowo ma wystartować o godzinie 18:30. W języku polskim będzie go można obejrzeć pod tym adresem.