4-0! Z takim bilansem map Europa kończy ćwierćfinały IEM Katowice 2022. Po zwycięstwie G2 nad Virtus.pro do półfinału turnieju awansowało także FaZe Clan.

Po ostatnich miesiącach dominacji drużyn z regionu CIS nad Europą mamy w końcu powody do zadowolenia. FaZe Clan oraz G2 w kapitalnym stylu awansowali do półfinału IEM Katowice 2022, wyrzucając z rozgrywek dwie rosyjskiej formacje – Gambit oraz Virtus.pro. Szczególne brawa należą się drużynie karrigana, która przez cały turniej zmaga się z wieloma problemami.

Tuż przed startem meczu z Gambit Håvard „rain” Nygaard otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19, który wykluczył go z udziału w ćwierćfinałowym spotkaniu IEM Katowice 2022. Europejski zespół musiał więc wrócić do gry ze swoim standinem Justinem „jksem” Savagem. Australijczyk ponownie stanął na wysokości zadania i miał ogromny wpływ na dzisiejsze zwycięstwo ekipy brokyego.

FaZe na obu mapach było bezapelacyjnie drużyną lepszą i zasłużenie awansowało do półfinału IEM Katowice 2022. W nim ropz i spółka zmierzą się z Heroic, które w Katowicach, póki co pozostaje niepokonane.

European Union FaZe Clan 2:0 Gambit Russian Federation

  • Dust2 – 16:5
  • Inferno – 16:11