Po dwóch niezwykle zawziętych mapach, fnatic zdołało pokonać 100 Thieves i zapewniło sobie występ w półfinale IEM Katowice 2020.

(5:10; 10:5; 1:4)

(6:9; 9:6; 1:4)

Sweden Fnatic

2

Początek spotkanie zdecydowanie nie szedł po myśli Australijczyków. 100 Thieves co prawda wygrało pistoletówkę, lecz fnatic od razu odpowiedziało, przejmując inicjatywę w meczu. Szwedzi przez kilka kolejnych rund świetnie radziło sobie z obroną obszarów bombowych, wielokrotnie perfekcyjnie skanując granaty dymne, zdobywając przewagę. Dopiero gdy KRiMZ i spółka prowadzili wynikiem 3:9, ich przeciwnicy rzutem na taśmę zdobyli dwie rundy, kończąc pierwszą połowę 5:10.

Fnatic bez problemu poradziło sobie również w drugiej pistoletówce. Mimo że na serwerze brakowało fragów od Brollana, szwedzki skład radził sobie wyśmienicie. Kłopoty pojawiły się dopiero w 21. rundzie, gdy to 100 Thieves zaczęło odrabiać straty. Australijczycy zaprezentowali bardzo aktywną grę po stonie antyterrorystów – często skracali pozycje, przewidywali ruchy przeciwnika, a to odpłacało się kolejnymi punktami. Ostatecznie doszło do dogrywki, z której zwycięsko wyszło fnatic.

Mecz ponownie rozpoczął się od pistoletówki wygranej przez fnatic, lecz już w kolejnej rundzie 100Thieves zdołało zaskoczyć swoich rywali. Australijczycy korzystając z przewagi finansowej zgarnęli trzy punkty, jednak tylko gdy Szwedzi ustabilizowali swoją sytuacją finansową, zdołali wywalczyć sobie jednopunktową przewagę 3:4. Wtedy Gratisfaction i spółka znaleźli sposób na skuteczną defensywę – 100 Thieves wygrało aż dziesięć kolejnych rund w pierwszej połowie, zapewniając sobie wynik 10:5 przed zmianą stron.

Druga połowa tego spotkania Fnatic wykonało fenomenalny powrót do meczu. Po wygranej pistoletówce sukcesywnie odrabiali straty, aż doprowadzili do remisu 12:12. Wtedy Australijczycy się przebudzili. Trzy skuteczne ataki na obszary bombowez rzędu zwiastowały, że zaraz może dojść do trzeciej mapy. fnatic nie uległo, doprowadzając do dogrywki. Doliczony czas gry znów lepiej rozpoczął się dla fnatic, co spowodowało, że mecz zakończył się 16:19.