IEM Katowice 2021 nabiera tempa. Rusza drugi dzień rozgrywek, a wraz z nim pierwsze „decidery”, czyli mecze, po których dwie drużyny zakończą swoją przygodę z turniejem.

Wielkie marki na skraju przepaści

mousesports, Gambit, G2, BIG – dwie z tych drużyn pożegnają się dziś z IEM Katowice. Niestety, tak mocno obsadzony turniej wiąże się z tym, że już w pierwszej rundzie możemy pożegnać się z bardzo mocnymi markami. I jak mouz czy Gambit raczej nie celowali w wygranie całego turnieju, tak G2 czy BIG zapewne miało takie aspiracje. Dzisiaj jedna z tych formacji musi odpaść, a druga będzie z kolei grała do końca turnieju z nożem na gardle. Taki jest koszt wyczerpania limitu pomyłek już pierwszego dnia.

Na'Vi wkracza do gry

Bardzo ciekawe spotkanie otworzy nam piątkowy dzień z IEM Katowice. Mowa o rywalizacji Natus Vincere z Virtus.pro. Są to obecnie dwie najmocniejsze formacje z regionu CIS, obie znajdują się w światowym TOP5 rankingu HLTV. Rosjanie i s1mple ponadto bronią tytułu wywalczonego przed rokiem. Obecna dyspozycja graczy może sugerować, że Na'Vi i w obecnej edycji sięgnie po końcowy triumf. Do zwycięstwa w turnieju jeszcze długa droga, ale s1mple i spółka są z pewnością największymi faworytami IEMu. Tym bardziej warto śledzić ich poczynania od pierwszej rundy.

Półfinały grupy A

Dzisiaj poznamy także finalistów górnej drabinki grupy A. W półfinałach bowiem mierzą się Astralis z Evil Geniuses oraz Spirit i Heroic. Wszystkie cztery formacje mają za sobą solidne pokazy siły. Duńczycy zgnietli mousesports, Evil Geniuses to samo uczyniło z Gambit, Spirit dokonało małej niespodzianki, pokonując G2, a Heroic stoczyło ciężki bój z BIG. Piątkowe spotkania zapowiadają się pasjonująco, gdyż odpowiedzą na kilka pytań – czy Evil Geniuses znowu jest w ścisłej światowej czołówce i jak wielki potencjał drzemie w Spirit.

Harmonogram spotkań na dziś:

  • 12:00 FURIA – NiP 
  • 12:00 Natus Vincere – Virtus.pro
  • 15:30 mousesports – Gambit
  • 15:30 Astralis – Evil Geniuses
  • 19:00 Spirit – Heroic
  • 19:00 G2 – BIG

Spotkania transmitowane są na kanałach ESL, w tym na polskim.