Jako pierwszy duży międzynarodowy turniej sezonu e-sportowego Counter-Strike 2 (CS2), IEM Katowice 2024 zapowiada się jako pole bitwy dla drużyn szukających chwały w odnowionym krajobrazie rywalizacji. Po triumfalnym biegu G2 Esports w edycji 2023, oczekiwania na turniej zaplanowany od 31 stycznia do 11 lutego są wysokie. Z 24 drużynami rywalizującymi o pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów i upragnione zaproszenia na IEM Cologne i BLAST Premier World Final, stawka jest wyższa niż kiedykolwiek.

Gdzie oglądać rozgrywki

Dla fanów, którzy chcą uchwycić każdy ekscytujący moment, turniej będzie transmitowany na Twitchu i YouTube za pośrednictwem kanałów IEM. Niezależnie od tego, czy wolisz interakcję na czacie Twitcha, czy wysokiej jakości streaming YouTube, turniej obiecuje zapewnić wciągające wrażenia z oglądania.

Ujawnienie formatu: Rozgrywki wstępne, faza grupowa i play-offy

Format IEM Katowice 2024 pozostaje wierny tradycji, z 16 drużynami początkowo walczącymi w fazie Play-In. Drabinka podwójnej eliminacji rozpoczyna się meczami w trybie best of one, a jej kulminacją są starcia best of three. Osiem najlepszych drużyn awansuje następnie do fazy grupowej, w której zaproszone zespoły i drużyny, które przeżyły fazę Play-In, będą rywalizować w dwóch ośmiozespołowych drabinkach podwójnej eliminacji. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy zapewnią sobie miejsce w play-offach.

W fazie Playoff obowiązuje sześciozespołowa drabinka pojedynczej eliminacji, w której najwyżej rozstawione drużyny z fazy grupowej awansują bezpośrednio do półfinałów. W ćwierćfinałach i półfinałach rozgrywane są mecze do trzech wygranych, a następnie Wielki Finał – mecz do pięciu wygranych.

Zaznacz w kalendarzu: Pełny harmonogram

Turniej trwa kilka dni, a faza Play-In odbędzie się w dniach od 31 stycznia do 2 lutego. Bitwy w fazie grupowej rozpoczną się 3 lutego i potrwają do 6 lutego, przygotowując grunt pod bardzo oczekiwane play-offy w kultowej hali Spodek od 9 do 11 lutego. Fani powinni zabezpieczyć bilety wcześniej, ponieważ playoffy już przyciągają gwałtowny wzrost popytu.

Drużyny i zawodnicy: Skład tytanów CS2

IEM Katowice 2024 może pochwalić się imponującym składem drużyn, z których każda ma własny zestaw gwiazdorskich graczy i strategii. Od doświadczonych weteranów, takich jak NAVI i FaZe, po wschodzące talenty, takie jak Team Falcons i Complexity, rywalizacja jest zacięta. Etap Play-In przedstawia drużyny takie jak Rebels Gaming, Cloud9, Virtus.pro i Heroic, wszystkie chętne do odciśnięcia swojego piętna na ewoluującym krajobrazie CS2.

Zaproszone drużyny:

DrużynaRegionSkład
NAVIEUROPAAleksib, b1t, jL, iM, w0nderful
FaZeEUROPArain, broky, karrigan, ropz, frozen
Team FlaconsEUROPABOROS, Snappi, Magisk, made, SunPayus
ComplexityAMERYKAJT, floppy, Grim, hallzerk, EliGE
MOUZEUROPAtorzsi, xertioN, siuhy, jimpphat, Brollan
G2 EsportsEUROPANiKo, m0NESY, huNter-, nexa, HooXi
VitalityEUROPAZywOo, apEX, flameZ, Spinx, mezii
MonteEUROPAWoro2k, DemQQ, kRaSnaL, sdy, br0

Drużyny play-in:

DrużynaRegionSkład
Rebels GamingEUROPAolimp, sNx, Flayy, Kisserek, casey
Cloud9EUROPAAx1Le, HObbit, electroNic, Perfecto, Boombl4
Virtus.proEUROPAJame, FL1T, fame, n0rb3r7, mir
FURIA EsportsAMERYKAyuurih, arT, KSCERATO, FalleN, chelo
HeroicEUROPATeSeS, sjuush, NertZ, nicoodoz, kyxsan
M80AMERYKASwisher, reck, malbsMd, maNkz, slaxz-
RoosterOCEANIAasap, nettik, chelleos, TjP
The MongolZAZJAbLitz, Techno4K, 910, mzinho, Senzu
BIGEUROPAtabseN, Krimbo, prosus, s1n, mantuu
GamerLegionEUROPAisak, acoR, Keoz, volt, Snax
ApeksEUROPAnawwk, jkaem, CacaNito, sense, STYKO
AstralisEUROPAblameF, dev1ce, Staehr, stavn, jabbi
Eternal FireEUROPAXANTARES, Calyx, MAJ3R, Wicadia, woxic
BetBoomEUROPAnafany, KaiR0N-, s1ren, zorte, daniztzz
ENCEEUROPAdycha, gla1ve, Goofy, Kylar, hades
Team SpiritEUROPAchopper, magixx, zont1x, donk, sh1ro

Podczas gdy drużyny przygotowują się do intensywnej bitwy, fani mogą spodziewać się pokazu umiejętności, strategii i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, które sprawiają, że wydarzenia e-sportowe są naprawdę elektryzujące.