Gambit wraca z dalekiej podróży i już dziś może przypieczętować swój awans do fazy play-off IEM Katowice 2022. Wczoraj ekipa Hobbita wyeliminowała Vitality.

Patrząc na drogę Gambit na IEM Katowice 2022 mamy pewnie flashbacki z zeszłorocznego Intel Extreme Masters w polskiej stolicy esportu. Późniejsi zwycięzcy swoją przygodę z rozgrywkami rozpoczęli wówczas także od porażki, a mimo to potrafili przebrnąć przez drabinkę przegranych i następnie sięgnąć po trofeum. Tym razem historia ponownie może zatoczyć koło. Gambit po potknięciu z Ninjas In Pyjamas zdołało pokonać Copenhagen Flames, a wczoraj także Vitality. Zespół Hobbita jest więc o krok od awansu do play-offów. Aby tego dokonać, obrońcy trofeum zrewanżować muszą się zawodnikom NIP-u.

Szwedzi wczoraj w imponującym stylu wyrzucili z turnieju Myszki. Zespół frozena nie był w stanie nawiązać walki ze świetnie grającą na IEM Katowice 2022 formacją Plopskiego. Na dwóch mapach europejska drużyna potrafiła urwać przedstawicielom Ninjas In Pyjamas zaledwie 17 rund. MOUZ jest już szóstą drużyną obok Vitality, ENCE, Liquid, Copenhagen Flames oraz OG, która pożegnała się z rozgrywkami Intel Extreme Masters.

Russian Federation Gambit 2:0 Vitality France

Sweden NIP 2:0 MOUZ European Union