Rywalizacja w grupie B IEM Global Challenge jest już na finiszu. Dzisiaj poznamy zwycięzcę grupy, a także zespół, który pożegna się z turniejem. Razem z naszym partnerem forBET przygotowaliśmy dla was analizę dzisiejszych spotkań.

forBET jest legalnym polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań na IEM Global Challenge. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Brazil FURIA

*Kurs forBET:
1.83 : 1.90

Data rozpoczęcia
godz. 16:00, 17.12.2020

Denmark Heroic

Najtrudniejszy rodzaj spotkań do wytypowania. FURIA i Heroic są to bowiem drużyny, które bez wątpienia należą do czołówki, ale obecnie grają po prostu źle. Przez to i po jednych i po drugich możemy spodziewać się amplitudy formy w dwie strony, co czyni ten mecz bardzo nieprzewidywalnym. Co gorsza, obie ekipy nigdy się nie spotkały.

Z tego powodu wytypowanie kto jest zwycięzcą to niemal wybór 50/50 i w niemal takiej samej proporcji są kursy proponowane przez bukmachera. W przypadku forBETu na lekkie prowadzenie wysuwa się FURIA, osobiście podzielam to zdanie. Wydaje się, że szaleńczy, szybki styl gry Brazylijczyków może wprowadzić chaos w szeregi uporządkowanego Heroic. Gdybym miał wybierać zwycięzcę, wskazałbym na drużynę z Ameryki Południowej.

Proponuję jednak jeszcze jeden typ, bardziej bezpieczny – ilość rund w mapie. Statystycznie rzecz biorąc istnieje duże prawdopodobieństwo na ponad 24 rundy na każdej z map. Kurs na to, niezależnie czy to pierwsza, czy druga mapa, wynosi 1.39. Może niezbyt porywa, ale wygląda on na niemal pewny typ.

Russian Federation Natus Vincere

*Kurs forBET:
1.38 : 2.86

Data rozpoczęcia
godz. 19:30, 17.12.2020

United States Liquid

W drugim meczu mamy o wiele mniej miejsca do „głowienia” się nad zwycięzcą. Forma Natus Vincere pod koniec 2020 wyraźnie rośnie, głód wygranej wśród Rosjan i Ukraińców widać jak na dłoni. Tradycyjnie już w znakomitej dyspozycji jest s1mple, który w przeciwnym teamie nie ma godnego siebie rywala. Ponadto Na'Vi może zastosować w tym meczu sztuczkę z szóstym graczem, z czym Liquid się jeszcze nie spotkało.

Czym zaś mogą postraszyć Amerykanie i Kanadyjczycy? Rok 2020 był dla nich fatalny, stracili pozycję numer jeden na swoim kontynencie, a biorąc pod uwagę światowego CSa jest jeszcze gorzej. Na europejskiej ziemi Liquid ponosi za to same porażki. W środę przyszło pierwsze przełamanie – Stewie2k i spółka pokonali Heroic. Czy jest to jednak zwycięstwo godne odnotowania? W tym miejscu pasuje raczej zdanie „jedna jaskółka wiosny nie czyni”.

Postawienie na zwycięstwo Na'Vi to najrozsądniejszy ruch, bukmacher za ten typ oferuje kurs 1.38. Jeśli chcemy bardziej zaryzykować, można postawić na zwycięstwo 2:0 w wykonaniu ekipy s1mple'a.

*kursy z godziny 11:12, 17.12.2020.