Z Majora odpadli jeszcze przed play-offami, ale za to podczas IEM Dallas dotarli do Wielkiego Finału. Cloud9 po triumfie nad BIG awansowało do decydującego meczu o puchar, w którym dziś zmierzy się z ENCE!

  • Russian Federation Cloud9 2:1 Germany BIG

Podopieczni Konstantina „groove” Pikinera rozpoczęli półfinałową serię BO3 na swojej mapie, czyli Overpassie. W pierwszej połowie zaprezentowali naprawdę solidny atak, dzięki któremu po 15. rundach cieszyli się z prowadzenia 9:6. Wydawało się, że mają zaliczkę, z której będą w stanie pójść po zwycięstwo, ale nic z tego. BIG udowodniło, że również jest silne w ofensywie i po zaciętej rywalizacji zamknęło pojedynek 16:14.

Cloud9 musiało się zatem wspiąć na wyżyny umiejętności, aby odpowiedzieć przeciwnikowi na jego lokacji, którą był Dust2. Niemieckie grono jest znane ze świetnych występów na tej arenie, choć akurat w tym spotkaniu nie mogło rozwinąć swoich skrzydeł. Wszystko przez członków amerykańskiego klubu, którzy najpierw po CT osiągnęli wynik 9:6, a następnie dopięli swego w drugiej odsłonie wygrywając 16:9.

Pewnie zakończona potyczka bez dwóch zdań naładowała pozytywną energią C9, które w decydującego Ancienta weszło dużo lepiej od BIG. Drużyna Vladislava „nafany” Gorshkova będąc w roli antyterrorystów dyktowała warunki na serwerze, co potwierdza wypracowany rezultat 12:3. Zmiana stron nie wpłynęła na starcie, które zresztą nie potrwało długo w części numer dwa. Cloud9 błyskawicznie poszło po triumf nad formacją Johannesa „tabseN” Wodarza – 16:3.

Zespół Abaia „HObbit” Hasenova pokonując 2:1 BIG znalazł się w finałowym meczu Intel Extreme Dallas 2022, w którym mamy polski akcent w postaci trzech naszych rodaków pod banderą ENCE. Zmagania o trofeum wystartują dziś o godzinie 18:00!