Sergey „Ax1Le” Rykhtorov został wybrany najlepszym graczem Intel Extreme Masters Dallas. Dla Rosjanina jest to trzecie takie odznaczenie w karierze.

Choć jeszcze kilka godzin temu mieliśmy nadzieje, że dzisiejszej nocy odznaczenie MVP odbierze któryś z naszych rodaków, to trzeba przyznać, że reprezentant Cloud9 przez cały turniej w Dallas prezentował się wręcz perfekcyjnie.  Rykhtorov na Intel Extreme Masters nie zakończył mapy z oceną niższą niż 1,11.  Na dodatek i w samym finale przeciwko ENCE był przodującą postacią w swojej drużynie.

W wielkim finale Intel Extreme Masters Dallas Cloud9 rozgromiło 3 do 0 ENCE. Chociaż najlepszym zawodnikiem po stronie fińskiej organizacji był dzisiejszego wieczoru Snax, to show skradli jego rywale. Cały zespół Cloud9 rozegrał wręcz bezbłędne spotkanie, a już przede wszystkim sh1ro i Ax1Lem. To właśnie ta dwójka rywalizowała ze sobą o miano MVP IEM Dallas. To finalnie padło w jednak ręce tego drugiego.

Ax1Le na Intel Extreme Masters Dallas rozegrał łącznie 16 map. Jego średnia ocena we wszystkich tych pojedynkach wyniosła 1,32. 20-latek zadawał na dodatek średnio 89,4 obrażeń w trakcie jednej rundy. Imponujące są również i inne statystyki reprezentanta Cloud9, które zobaczyć możemy tutaj.