Movistar Riders pisze piękną historię podczas IEM Cologne. Zespół z Hiszpanii awansował wczoraj do półfinału po zwycięstwie 2:1 z Liquid.

  • Spain Movistar Riders 2:1 United States Team Liquid

Team Liquid w serii ćwierćfinałowej wybrał Ancienta. Nie spodziewał się chyba jednak tak solidnej defensywy od Movistar Riders. Formacja z Hiszpanii nie pozwoliła mu na wiele w pierwszej połowie. Zgarniała punkt za punktem, aż wypracowała rezultat 11:4. Następnie będąc już w ataku mimo kilku gorszych rund zachowała spokój i koniec końców zadała decydujący cios wygrywając 16:9.

Inferno, czyli lokacja numer dwa również układało się po myśli podopiecznych Galdera „bladE” Barceny. Choć rozpoczęli pojedynek w ofensywie – nie mieli problemu z tym, aby narzucić własny styl gry i osiągnąć niezłą zaliczkę w postaci prowadzenia 10:5. Drużyna Jonathana „EliGE” Jablonowskiego nie pozwoliła natomiast, żeby to spotkanie zostało tak szybko zamknięte. Wróciła i ostatecznie triumfowała nad rywalem 16:14.

Jako, że Liquid wyrównało doszło jeszcze do potyczki na Vertigo. Zmagania przypominały poprzednie zawody z Inferno, bowiem ponownie Movistar Riders po 15. odsłonach posiadało wynik 10:5. Tym razem jednak dopięło swego zwyciężając 16:12. Awansowało zatem do półfinału IEM Cologne 2022, w którym dziś o 19:00 podejmie FaZe Clan.