Drugi półfinał IEM Cologne 2022 również nie przyniósł nam niespodzianki. FaZe Clan bez większych problemów poradził sobie z Movistar Riders triumfując nad hiszpańską ekipą 2:0.

  • European Union FaZe 2:0 Spain Movistar Riders

Movistar Riders totalnie zdominowało wczoraj Liquid na Anciencie. Dziś postanowiło wybrać wspomnianą mapę w pojedynku przeciwko FaZe i jak się okazało – nie była to dobra decyzja. Podopieczni Galdera „bladE” Barceny rozpoczęli zmagania w ataku, który kompletnie im nie wychodził. Był to efekt solidnej defensywy prezentowanej przez mistrzów Majora, którzy z połowy numer jeden wyciągnęli wynik 11:4. Przeszli z nim do ofensywy, która nie wyglądała już tak imponująco, ale pozwoliła im cieszyć się ze zwycięstwa 16:12.

Następnie obie formacje zmierzyły się na Nuke'u. Movistar zaliczyło całkiem niezłe wejście w zawody po CT, natomiast FaZe Clan trzymał się blisko swojego rywala. Najlepiej potwierdza to rezultat, który widniał w tabeli po 15. rundach – zaledwie 8:7 dla Alejandro „ALEX” Masaneta i spółki. Jedna z drużyn odskoczyła po zmianie ról i mowa oczywiście o FaZe, które grając w obronie zgarniało punkt za punktem. Oddało przeciwnikowi tylko jedno oczko wygrywając 16:9 i jednocześnie zamykając cały mecz 2:0.

Przygoda Movistar Riders zakończyła się zatem w półfinale. W Wielkim Finale spotkają się dwa najlepsze zespoły na świecie, czyli FaZe Clan Natus Vincere. Takie widowisko w formacie BO5 czeka nas już jutro o godzinie 16:00.