Play-Iny były jedynie przedsmakiem tego, co czeka nas dziś w Kolonii. Do gry wchodzą najlepsze zespoły świata na czele z ENCE z naszą dwójką rodaków na pokładzie.

W głównej fazie IEM Cologne zobaczymy łącznie szesnaście drużyn z różnych zakątków świata. Te podzielone zostały na dwie grupy po osiem ekip. Zespół, na który nasze oczy będą szczególnie zwrócone przez kolejne dni, czyli ENCE trafiło do grupy A wraz z NAVI, MOUZ, Ninjas In Pyjamas. Heroic, G2, Movistar Riders oraz Vitality. Formację Dychy i Hadesa czeka więc w Niemczech naprawdę trudne zadanie, zważając na to, że do fazy play-off turnieju awansuje jedynie sześć teamów.

W swoim pierwszym grupowym meczu na IEM Cologne ENCE zmierzy się z Vitality. Pszczółki mają za sobą dwa dni trudnej rywalizacji w Play-Inach, w których zaliczyli wpadkę w starciu z Movistar Riders. Obie drużyny miały okazję, jak do tej pory spotkać się ze sobą dwukrotnie w 2022 roku, wymieniając się po jednym zwycięstwie. Ostatnio, a dokładnie przed niecałym miesiącem to jednak ZywOo i spółka byli górą w pojedynku z ekipą Snappiego.

Harmonogram pierwszego dnia fazy grupowej IEM Cologne:

12:30 – European Union G2 vs Movistar Riders Spain

12:30 – Sweden NIP vs Heroic Denmark

16:00 – Ukraine NAVI vs MOUZ European Union

16:00 – European Union ENCE vs Vitality France

19:30 – Russian Federation Cloud9 vs Outsiders Russian Federation

19:30 – United States Liquid vs Spirit Russian Federation