Natus Vincere miesiąc temu świętowało zdobycie tytułu mistrzowskiego BLAST Premier Spring. Dziś cieszy się z awansu do Wielkiego Finału IEM Cologne!

  • Ukraine Natus Vincere 2:0 Denmark Astralis

Statystycznie najlepszą mapą Astralis w ostatnich 3. miesiącach jest Nuke. Nic zatem dziwnego, że Duńczycy postanowili go wybrać podczas półfinału IEM Cologne 2022. Problem w tym, że dla Natus Vincere to również jest dobra lokacja, co reprezentanci wspomnianego klubu udowodnili na serwerze. W połowie numer jeden grając po CT osiągnęli sporą przewagę – 11:4. Następnie po zmianie stron przegrali pistoletówkę, ale nie przeszkodziło im to w doprowadzeniu do pewnego zwycięstwa wynikiem 16:8.

Duńska ekipa znalazła się więc w bardzo trudnej sytuacji. Przeniosła się na Mirage'a mając z tyłu głowy, że musi go zgarnąć, jeśli dalej chce być w grze o finał. Prawdę mówiąc – była na dobrej drodze, aby tego dokonać, ponieważ po 15. rundach posiadała imponujący rezultat 12:3. W teorii wystarczyło postawić kropkę nad „i”, lecz w praktyce nie było to takie łatwe. Na`Vi dzielnie walczyło i ostatecznie wywalczyło dogrywkę, a w niej po zaciętych odsłonach wygrało 19:17.

Znamy już pierwszego finalistę Intel Extreme Masters Cologne. Pozostaje dowiedzieć się, kto dołączy do Natus Vincere w meczu o puchar. Drugi półfinał między FaZe a Movistar Riders wkrótce wystartuje.