Nicolai „device” Reedtz dołożył kolejne indywidualne wyróżnienie do swojej kolekcji. Duńczyk został wybrany MVP IEM Chicago, choć walka o ten tytuł toczyła się do ostatniej prostej.

Device został wybrany najlepszym zawodnikiem IEM Chicago przez HLTV.org oraz betway. Głównym powodem takiej decyzji była regularna gra zawodnika na wysokim poziomie. Szczególnie tyczy się to fazy pucharowej, gdzie Reedtz osiągnął rating na poziomie 1.19.

Głównymi rywalami device'a w walce o tytuł byli Russel „Twistzz” Van Dulken, Peter „dupreeh” Rasmussen i Andreas „Xyp9x” Højsleth. Kanadyjczyk prowadził nawet w wyścigu o te wyróżnienie przed rozpoczęciem wielkiego finału. W najważniejszym meczu pokazał się jednak ze słabszej strony, jak całe Team Liquid. W przypadku dupreeh zaważyła natomiast nieco gorsza gra w play-offach po świetnych występach w fazie grupowej.

W całym turnieju w Chicago device osiągnął rating 1.15, a także przewodził w trzech kategoriach – różnica K/D (+41), najwięcej fragów (248) i najwięcej fragów z AWP (103). Jest to dziesiąte indywidualne wyróżnienie duńskiego gracza, a piąte w tym roku. Wcześniej otrzymał tytuł MVP na finałach piątego sezonu ECS, ELEAGUE Premier, FACEIT Majorze i BLAST Pro Series w Stambule.